Firefox OS otrzyma ogromne wsparcie programistów

Firefox OS otrzyma ogromne wsparcie programistów

Firefox OS otrzyma ogromne wsparcie programistów
Źródło zdjęć: © chip.pl
18.07.2012 11:06

Tristan Nitot, prezes Mozilli udzielił wywiadu, w którym jest bardziej niż przekonany, że nowy system operacyjny odniesie sukces na rynku. Podaje też kilka argumentów, które wydają się wiarygodne.

Powodem mają być programiści, którzy będą współtworzyć Firefox OS. Ma być ich dużo z bardzo prostego powodu –. system tworzony jest w znanym wielu języku HTML5, który jest używany już teraz do tworzenia mobilnych aplikacji. Zupełnie tak samo, jak książka adresowa, czy dialer, który znajduje się w Firefox OS. To znaczna przewaga nad Apple oraz Google, gdzie pisanie aplikacji wymaga nauczenia się odpowiedniego języka.
Wykorzystanie HTML5 ma spowodować, że wymagania systemowe będą mniejsze, niż w przypadku Androida. Ponadto telefony z systemem Mozilli mają być również tańsze. Ponadto Nitot był pytany o sens wprowadzania kolejnego systemu, podczas gdy RIM przestaje sobie radzić, a Microsoft ma problemy z wprowadzeniem Windows Phone. Autor wywiadu w odpowiedzi usłyszał, że owszem - rynek jest teraz kontrolowany przez zupełnie zamknięty iOS oraz Google z Androidem, który według niego ma coraz mniej wspólnego z open source. Mozilla ma to zmienić, ale nie wcześniej niż w 201. roku, kiedy Firefox OS zadebiutuje w Brazylii.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nowy Office 2013 za darmo. Pobierz go już teraz!"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)