Finalna wersja SQL Server 2012 jest już dostępna

Finalna wersja SQL Server 2012 jest już dostępna

Finalna wersja SQL Server 2012 jest już dostępna
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.04.2012 12:44, aktualizacja: 05.04.2012 13:48

Finalna wersja SQL Server 2012 trafiła na polski rynek. SQL Server 2012 nie jest już jedynie systemem bazy danych, ale komplementarną platformą informacyjną, pozwalającą skutecznie analizować dane biznesowe. Pozwala na to integracja SQL Server 2012 z System Center oraz Windows, ale także wpisanie się w model chmury Microsoft.

Najnowszy system zarządzania bazami danych od Microsoft oferuje zbiór zaawansowanych funkcji do obsługi obciążeń krytycznych, analizy biznesowej oraz tworzenia hybrydowych środowisk IT, łączących tradycyjne centra danych z chmurami publicznymi i prywatnymi. Są to m.in.:

• SQL Server AlwaysOn —. nowe rozwiązanie, które zwiększa dostępność aplikacji, zmniejsza łączne koszty użytkowania i ułatwia obsługę.

• xVelocity —. technologie pamięciowe, które zwiększają nawet stukrotnie wydajność magazynowania i analizowania danych.

• Power View —. przeglądarkowe, interaktywne rozwiązanie do wizualizacji i prezentacji danych, które pomaga użytkownikom biznesowym i osobom podejmującym decyzje szybko wyciągać wnioski z dostępnych danych.

• Integracja i zarządzanie danymi, nowe i ulepszone narzędzia dostarczające wiarygodne, spójne dane właściwym użytkownikom we właściwym momencie, w tym nowe usługi SQL Server Data Quality Services oraz udoskonalone Master Data Services.

• Rozszerzone funkcje PowerPivot —. pozwalają klientom wykorzystać nowe, zaawansowane mechanizmy analityczne i jeszcze bardzie ułatwiają pracę ze znajomymi narzędziami dostarczanymi przez Excel.

• Nowy model semantyczny analizy biznesowej (BI) —. pojedynczy, skalowalny model aplikacji BI, od raportowania i analizy do pulpitów nawigacyjnych i kart wyników.

• SQL Server Data Tools —. nowe narzędzie dla profesjonalnych deweloperów baz danych i aplikacji, które unifikuje tworzenie oprogramowania dla SQL Server i SQL Azure.

SQL Server 201. pomaga rozwiązywać problem stale rosnącej ilości danych przez szybkie przekształcanie ich we wnioski biznesowe, które umożliwiają podjęcie konkretnych działań. Bez względu na typ i rozmiar danych, SQL Server 2012 oferuje platformę i narzędzia, które pozwalają zarządzać danymi oraz generować analizy umożliwiające podejmowanie konkretnych działań oraz zwiększać dynamikę biznesową.

SQL Server 2012 został już wdrożony do użytku produkcyjnego przez firmy takie, jak: Volvo Car Corp., Revlon, HSN, Sanofi Pasteur, Klout i LG Chemical.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)