Filmy HD w komórce?

Filmy HD w komórce?

Filmy HD w komórce?
27.06.2007 14:00, aktualizacja: 28.06.2007 09:47

Amerykański koncern Texas Instruments pracuje nad nowym modelem przeznaczonego do urządzeń przenośnych procesora OMAP. Przedstawiciele firmy zapowiadają, że układ będzie obsługiwał m.in. materiał wideo o rozdzielczości 1368 x 720 pikseli - możliwe więc będzie wykorzystanie go od odtwarzania filmów HD.

Obecnie maksymalną rozdzielczością materiału wideo, obsługiwaną przez współczesne telefony komórkowe, jest 640 x 480 pikseli. Sytuacja ta ma się radykalnie zmienić wraz z wprowadzeniem na rynek telefonów wykorzystujących najnowszy procesor Texas Instruments - TI OMAP 3. Dzięki niemu telefony będą w stanie obsługiwać materiał wideo w rozdzielczości HD. Oczywiście, jego jakość trudno będzie ocenić na podstawie obrazu widocznego na małym wyświetlaczu o niewielkiej rozdzielczości - jednak funkcję tę z pewnością docenią posiadacze telefonów, które wyposażone będą w wyjście wideo.

Nowy procesor znacząco zwiększy także możliwości cyfrowych aparatów fotograficznych montowanych w telefonach komórkowych - TI OMAP 3 będzie potrafił przetworzyć w ciągu sekundy obraz o rozdzielczości 12 megapikseli ( co pozwoli na zarejestrowanie w sekundę jednego zdjęcie o rozdzielczości 12 MP lub czterech zdjęć o rozdzielczości 3 MP ). Przedstawiciele Texas Intruments deklarują, że na tym zalety nowego układu się nie kończą - jego zastosowanie w telefonach znacząco zwiększy ich wydajność także podczas wielu innych zadań - np. otwierania dokumentów, przeglądania stron WWW itp.

Daty wprowadzenia na rynek oraz ceny nowego układu na razie nie podano.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)