Fedora 11 do pobrania

Fedora 11 do pobrania

Fedora 11 do pobrania
Źródło zdjęć: © IDG.pl
10.06.2009 11:30, aktualizacja: 10.06.2009 11:46

Jest już dostępna nowa wersja Fedory, jednej z najpopularniejszych dystrybucji systemu Linux. Wersja oznaczona numerem 11 wnosi takie nowości jak systemy plików ext4 i Btrfs czy ujednolicenie mechanizmu kontroli głośności w jednym interfejsie.

Fedora uchodzi za dystrybucję ogólnego użytku: sprawdza się zarówno na komputerze w domu, jak i serwerze - w równym stopniu tradycyjną, co innowacyjną. Członkowie Projektu Fedora nie boją się implementacji najnowszych rozwiązań. To właśnie w tej dystrybucji znaleźć można wersje programów, które w innych systemach spod znaku Linuksa implementowane znacznie później.

Obraz
© Ekran logowania w Fedorze 1. (fot. IDG.pl)

Fedora 1. umożliwia instalację środowiska graficznego GNOME 2.26 lub KDE 4.2.3 oraz środowiska programistycznego NetBeans 6.5. Pozostałe nowości, wskazywane przez twórców systemu, to m.in. środowisko MinGW umożliwiające kompilację aplikacji dla Windows tak, by można było ich używać w Fedorze oraz wtyczka Presto upraszczająca pobieranie i instalowanie aplikacji.
W systemie wirtualizacji nowej Fedory wprowadzono mechanizm zabezpieczeń S-Vert (dostosowanie ustawień administracyjnych dla każdej maszyny wirtualnej) oraz poprawiono bezpieczną autoryzację w Menedżerze Wirtualizacji - przez dodanie obsługi technologii SASL. Ulepszona konsola wirtualna ułatwia przechodzenie między systemami operacyjnymi: gospodarzem i gościem.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)