Fedora 10 alpha udostępniona

Fedora 10 alpha udostępniona

Fedora 10 alpha udostępniona
Źródło zdjęć: © IDG
06.08.2008 11:31, aktualizacja: 06.08.2008 11:56

Zespół odpowiedzialny za rozwój projektu Fedora - darmowej edycji systemu bazującego na Red Hat Enterprise Linux ( RHEL ) - poinformował o udostępnieniu wczesnej wersji alpha oznaczonej numerem 10.

W Fedorze 10 alpha usprawniono rewolucyjny mechanizm PulseAudio, uzupełniając go o funkcję rozkładu bazującego na czasie. Oznacza to, iż funkcja zużywa mniej energii, jest bardziej niezależna od sprzętu oraz dostosowuje dynamicznie przepływ danych audio bez obawy o niespodziewane przerwanie procesu. Kolejną innowacją jest wbudowane narzędzie SecTool, które umożliwia administratorom wykrywanie zagrożeń oraz anomalii w systemie operacyjnym. Dla wygody użytkownika dostępne są zarówno wersja z linii poleceń jak i z interfejsem graficznym. W menedżerze połączeń dodano opcję umożliwiającą szybkie tworzenie połączeń bezpośrednich przez WiFi ( ad-hoc ).

Zespół odpowiedzialny za rozwój projektu Fedora poinformował, że wiele nowych rozwiązań jest jeszcze w drodze i ich implementacja planowana jest w przyszłości. Finalna wersja systemu powinna ujrzeć światło dzienne w październiku bieżącego roku.

Nową wersję testową Fedory pobrać można z oficjalnej witryny projektu - http://fedoraproject.org/wiki/releases/10/alpha/releasenoteshowtotry_alpha. System dostępny jest dla następujących platform: i386, x86_x64 oraz PPC. Aktualne informacje o zmianach w kolejnych wersjach Fedory 10 znaleźć można na stronie tutaj - http://fedoraproject.org/wiki/releases/10/featurelist. Poprzednia edycja Fedory wydana została w maju. Szerzej na temat tej dystrybucji pisaliśmy w artykule Kapelusze z głów - oto Fedora 9 - http://www.pcworld.pl/news/151861.html. więcej w serwisie PC World Komputer &187;

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)