FBI kupi 140 robotów. Będą zajmować się papierową dokumentacją

FBI kupi 140 robotów. Będą zajmować się papierową dokumentacją

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Getty Images | Alex Wong
Karolina Modzelewska
19.11.2020 09:44, aktualizacja: 02.03.2022 10:58

W magazynie FBI, mieszczącym się w Wirginii zgromadzono ponad 2 miliardy stron papierowej dokumentacji. Zarządzanie nią stało się zbyt dużym wyzwaniem dla ludzi, dlatego rządowa agencja postanowiła zatrudnić do pomocy roboty.

Federalne Biuro Śledcze zgłosiło się do firmy AutoStore z branży robotyki, która ma stworzyć flotę 140 robotów. Jak informuje portal ZDNet, FBI chce, aby urządzenia poruszały się po magazynie i lokalizowały określone pliki. Dzięki nim agencja będzie sprawniej zarządzać rozbudowaną dokumentacją.

FBI zatrudni roboty

W magazynie FBI mieszącym się w Wirginii znajduje się 360 000, w których przetrzymywane są dokumenty z ponad 250 biur terenowych na całym świecie. Według ZDNet roboty będą poruszały się między nimi po specjalnie utworzonym, napowietrznym torze, zatrzymywały w wyznaczonym miejscu i pobierały potrzebne pliki.

W rozmowie z portalem ZDNet firma AutoStore przyznała, że system najprawdopodobniej zostanie uruchomiony do 2022 roku. Konieczne jest przygotowanie nie tylko robotów, ale także magazynu i specjalnego systemu etykietowania dokumentów. Wśród nich znajduje się wiele pism dotyczących aktualnie toczących się spraw, dlatego FBI musi zadbać o ich bezpieczeństwo. Przypomnijmy, Federalne Biuro Śledcze jest jedną ze służb specjalnych USA i zajmuje się przestępstwami, które wykraczają poza granice danego stanu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)