FBI będzie przewidywać przyszłość

Strona głównaFBI będzie przewidywać przyszłość
16.02.2012 10:53
FBI będzie przewidywać przyszłość
Źródło zdjęć: © chip.pl

Amerykańskie agencje zleciły zewnętrznym programistom napisanie oprogramowania, które pozwoli przesiewać miliardy postów na Facebooku, tweetów i innych wiadomości.

Ogólne założenie FBI, Pentagonu i innych amerykańskich agencji jest takie, aby za pomocą informacji pozyskanych z serwisów społecznościowych mieć lepszy ogląd sytuacji w świecie, oraz móc łatwiej przewidywać, co stanie się w przyszłości.

Władze chcą zapobiegać atakom terrorystycznym, których organizatorzy bardzo często komunikują się właśnie poprzez media społecznościowe. FBI chce, aby specjalne oprogramowanie przeczesywało miliardy wpisów każdego dnia i wychwytywało te potencjalnie niebezpieczne. Innymi słowy, jeśli nie oglądaliście jeszcze Raportu Mniejszości, to dobra pora, aby to nadrobić - właśnie tak amerykańskie władze chcą, aby wyglądał świat.

To jednak nie wszystko. Skoro można przewidzieć atak terrorystyczny, to chyba jeszcze prościej można odgadnąć, kto będzie przyszłym prezydentem USA. Otóż to, "wystarczy" przeanalizować wpisy milionów ludzi na portalach społecznościowych, by móc statystycznie stwierdzić, który kandydat ma największe szanse na zwycięstwo.

Za pomocą takiego oprogramowania, można by także przewidywać, kto zdobędzie Oscara, kto wygra X-factor, w które firmy warto inwestować na giełdzie, a w które nie, i w końcu przewidywać, które artykuły ludzie przeczytają, a które nie.

Pytanie tylko brzmi, skoro wcześniej będziemy wiedzieć kto wygra, po co w ogóle przeprowadzać jakiekolwiek zawody?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: *"Top 10 najpopularniejszych smartfonów w Polsce" *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (133)