FastStone Image Viewer 4.1 - innowacyjna przeglądarka grafiki

FastStone Image Viewer 4.1 - innowacyjna przeglądarka grafiki

FastStone Image Viewer 4.1 - innowacyjna przeglądarka grafiki
Źródło zdjęć: © IDG.pl
01.05.2010 11:00, aktualizacja: 04.05.2010 10:13

W czasach, gdy użytkownicy liczą robione przez siebie zdjęcia w tysiącach niezbędne są narzędzia do ich wygodnego katalogowania, przeglądania i prostego retuszu. Doskonale w tej roli sprawdza się przeglądarka FastStone Image Viewer.

FastStone Image Viewer to szybka, bezpłatna do użytku domowego przeglądarka plików graficznych. Wyświetlanie zapisanych na dysku zdjęć to jednak jedynie niewielki fragment możliwości programu. Za jego pomocą można również edytować fotografie, tworzyć pokazy slajdów, dodawać do zdjęć różne efekty.

Obraz
© FastStone Image Viewer 4.1 (fot. IDG.pl)

Przeglądarka obsługuje 1. formatów plików, między innymi JPEG, BMP, TIFF, GIF czy PNG. Rozpoznaje także format RAW używany na przykład przez takich producentów aparatów jak Canon, Olympus, Sony, Panasonic bądź Minolta.
Wbudowane w program narzędzia pozwalają modyfikować rozmiary zdjęć, wyostrzać je i rozmywać, dodawać efekt sepii, redukować efekt czerwonych oczu, oprawiać fotografie w ramki a nawet wykrywać krawędzie. Modyfikacje można przeprowadzać na grupach obrazów. Tworzone pokazy slajdów zyskują na atrakcyjności dzięki bibliotece zawierającej ponad 15. przejść.
Na szczególną uwagę zasługują funkcje lupy i porównywarki zdjęć. Innowacyjny jest pełnoekranowy podgląd, w którym wystarczy zbliżyć kursor myszy do krawędzi ekranu, by uzyskać dostęp do różnych narzędzi, między innymi szybkiego podglądu danych EXIFF. Ważne jest również to, ze producent oferuje polską wersję językową FastStone Image Viewera. Aplikacja jest bezpłatna.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)