Fani "Wiedźmina 3" mają na co czekać! Już niedługo pierwszy dodatek

Fani "Wiedźmina 3" mają na co czekać! Już niedługo pierwszy dodatek
29.09.2015 15:03
Fani "Wiedźmina 3" mają na co czekać! Już niedługo pierwszy dodatek
Źródło zdjęć: © CD Projekt

Już tylko niecałe dwa tygodnie dzielą nas od premiery pierwszego dodatku do hitowego "Wiedźmina 3". Zespół CD Projekt Red zapewnia, że "Serca z kamienia" zasłużyć mają na miano pełnoprawnego rozszerzenia. Na fanów polskiej superprodukcji czekać ma ponad 10 godzin dodatkowej rozgrywki.

Wraz z majową premierą "Wiedźmina 3" CD Projekt Red zapowiedział stworzenie dwóch dodatków do gry – "Serca z kamienia" oraz "Krew i wino". To z drugim z nich miłośnicy gry wiążą największe nadzieje. Producent dokłada jednak wszelkich starań, by również "Serca z kamienia", które trafią do sprzedaży już 12 października, spotkały się z zainteresowaniem.

Chociaż dodatek nie stanowi bezpośredniej kontynuacji fabuły przedstawionej w grze – opowiada zupełnie niezależną od niej historię – to przeznaczony jest raczej dla osób, które ukończyły "Wiedźmina 3" lub są jego końca bardzo bliscy. Podstawowi przeciwnicy w "Sercach z kamienia" mają 30. poziom doświadczenia, gracze dopiero rozpoczynający zabawę mogą więc mieć problemy z uporaniem się z nimi. Tym, którzy jednak chcieliby zagrać w sam dodatek, twórcy udostępnili w menu gry opcję, pozwalającą rozpoczęcie go od razu z postacią na odpowiednio wysokim poziomie.

288759549274699923
Źródło zdjęć: © (fot. CD Projekt)

Poza wysokim wymogiem poziomu doświadczenia dodatek wprowadzi nowe rozbudowane zadanie główne (to właśnie samo ukończenie go zajmować ma ok. 10 godzin), w którym Geraltowi przyjdzie zbadanie losów pewnej tajemniczej postaci. Powróci w nim również jedna z postaci znanych jeszcze z pierwszej części gry. Poza tym rozszerzenie wprowadzić ma kilka nowych zleceń na potwory i zadań pobocznych.

Nowych treści i wyzwań będzie więc sporo, ale należy podkreślić, że wszystkie one umiejscowione będą w miejscach i lokacjach znanych już z podstawowej wersji gry. Pod tym względem więc gracze mogą czuć się nieco rozczarowani – nie dostaną żadnej nowej jakości, a jedynie więcej tego, co dobrze już znają z podstawowego "Wiedźmina 3" (który przecież wprost obfitował w ciekawe fabularnie zadania).

Twórcy kontrując tego rodzaju przypuszczenia obiecują jednak, że dzięki odcięciu się od fabuły podstawowej wersji gry są w stanie pokazać postać Geralta z nowej, ciekawej strony. "Serca z kamienia" mają być przede wszystkim nieco lżejsze w tonie od podstawowej wersji gry, bardziej żartobliwe i zabawowe. Fanom książkowej serii być może bardziej skojarzą się z beztroskimi opowiadaniami z pierwszych dwóch tomów niż obfitującą w ważkie dla świata wydarzenia sagą. Dla wielu z nich będzie to z pewnością skojarzenie bardzo pozytywne.

288759549274962067
Źródło zdjęć: © (fot. CD Projekt)

Niezależnie od tego wszystkiego warto podkreślić, że "Serca z kamienia" to zdecydowanie tańszy z dwóch dodatków. Kosztować ma ok. 40 złotych, co dla tych, którzy "Wiedźmina 3" już skończyli lub niedługo skończą może nie być sumą zbyt dużą za dodatkowe przedłużenie sobie zabawy. Z drugiej strony o grze można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że jest za krótka – ostatecznie więc każdy musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebuje w swoim życiu więcej przygód wiedźmina Geralta.

Poza wersją cyfrową producent przygotował również pudełkowe wydanie "Serc z kamienia". Ta dostępna wyłącznie w przedsprzedaży wersja przeznaczona jest dla kolekcjonerów, a poza samą grą zawierać będzie fizyczne karty do znanego z "Wiedźmina 3" gwinta. Ta kosztuje 69,99 zł.

Drugi z dodatków, "Krew i wino", trafić ma do sprzedaży nieco później – aktualnie producent mówi o pierwszym kwartale 2016. Jest on tak bardzo oczekiwany głównie dlatego, że w odróżnieniu od "Serc z kamienia" wprowadzić ma do gry nową, dużą lokację do zbadania. I być może dlatego również na jego ukończenie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

_ DG _

Zobacz także: Czy warto czekać na nowego Predatora?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)