Fani Gwiezdnych Wojen przerobili scenę walki z "Nowej nadziei". Efekt jest świetny

Fani Gwiezdnych Wojen przerobili scenę walki z "Nowej nadziei". Efekt jest świetny

Fani Gwiezdnych Wojen przerobili scenę walki z "Nowej nadziei". Efekt jest świetny
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
Oskar Ziomek
16.05.2019 21:06

Darth Vader i Obi-Wan Kenobi nie byli wystarczająco dynamiczni w scenie walki w "Star Wars" z 1977 roku? Fani wzięli sprawę w swoje ręce i stworzyli współczesną wersję tego kawałka filmu.

Do internetu trafił 6-minutowy film "Star Wars SC 38 Reimagined". To gratka dla wszystkich wielbicieli Gwiezdnych Wojen – fani włożyli mnóstwo pracy, aby stworzyć na nowo scenę walki z czwartej części kultowego filmu George’a Lucasa. Tym razem walka jest bardziej dynamiczna, bo towarzyszą jej współczesne efekty.

"Nowa nadzieja" to chronologicznie czwarta część "Gwiezdnych Wojen", jednak warto pamiętać, że film powstał jeszcze w 1977 roku. Kolejne części serii nie były bowiem kręcone "po kolei". Jedną z konsekwencji są różnej jakości efekty, co jest szczególnie widoczne właśnie w scenie walki.

Chronologicznie pierwsza część – "Mroczne widmo" – powstała w 1999 roku, druga ("Atak klonów") trzy lata później, a trzecia ("Zemsta Sithów") w 2005 roku. W konsekwencji widz oglądający całą serię może być rozczarowany, że efekty w kolejnej, czwartej części, są zrealizowane z dużo mniejszym rozmachem i to właśnie tutaj z pomocą może przyjść stworzona na nowo scena walki z "Nowej nadziei".

Film został opublikowany w serwisie YouTube zaledwie kilka dni temu, a w chwili pisania niniejszej publikacji już zdążył zostać obejrzany niemal 5,5 mln razy. Zbiera przy tym w znakomitej większości pozytywne opinie, a komentujący nie kryją pozytywnego zaskoczenia. "Niesamowite, jak dla mnie bomba. George byłby dumny" – czytamy wśród komentarzy. Zobaczcie i oceńcie sami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)