Fałszywy sklep internetowy. Przez niecały miesiąc wyłudzili ponad 100 tys. zł

Fałszywy sklep internetowy. Przez niecały miesiąc wyłudzili ponad 100 tys. zł

Fałszywy sklep internetowy. Przez niecały miesiąc wyłudzili ponad 100 tys. zł
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Adam Bednarek
14.01.2019 12:04

Fałszywy sklep internetowy działał mniej niż miesiąc, a mimo to jego twórcom udało się wyłudzić ponad 100 tys. zł. Straty mogły być znacznie większe.

Sklep 14dni.pl zaczął funkcjonować 25 października 2017 r., a 17 listopada 2017 r. został zamknięty przez Home.pl na żądanie prokuratora - informuje serwis legalniewsieci.pl.

Z informacji Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, o których pisze legalniewsieci.pl, wynika, że fałszywy sprzedawca oszukał 148 osób. Łączna kwota wyłudzenia to 115.838,87 zł - tyle ofiary zdążyły wpłacić, wierząc, że opłacają zamówienie. Łączna kwota zamówień, które zostały złożone, ale nie zostały opłacone, wynosi 195.415,38 zł. Przez niecały miesiąc oszust mógłby zgarnąć ponad 300 tys. zł!

Oskarżonemu Tomaszowi P. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa oszustwa, za który grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Chociaż wiele wskazuje na to, że w przestępstwo zaangażowane były również inne osoby, prokuraturze nie udało się wskazać wspólników.

Fałszywe sklepy internetowe to niestety plaga. Niedawno informowaliśmy o podejrzanych serwisach, które działały od czerwca i wciąż stanowią zagrożenie. Przed fałszywymi ofertami ostrzegało niedawno również Ministerstwo Cyfryzacji. Warto przypomnieć sobie ich porady, aby w wyprzedażowym szale nie zrobić zakupów w sklepie, który został założony przez oszustów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)