Fałszywy sklep internetowy 1rtv już zamknięty

Fałszywy sklep internetowy 1rtv już zamknięty

Fałszywy sklep internetowy 1rtv już zamknięty
Źródło zdjęć: © IDG
07.01.2009 19:30, aktualizacja: 08.01.2009 10:16

Od kilku dni w Internecie można było znaleźć stronę sklepu internetowego 1rtv, który oferował sprzęt elektroniczny w bardzo niskich cenach. Były one nawet o połowę niższe od tych, które można było znaleźć w popularnych porównywarkach cenowych. Od kilku godzin sklep już nie działa.

Pierwsze informacje o podejrzanym sklepie internetowym zostały podane w poniedziałek przez jeden z serwisów informacyjnych. Wczoraj nagłośnieniem całej sprawy zajęło się radio RMF, którego redakcja poinformowała również o całej sprawie firmę, na której serwerach znajdował się sklep. Okazało się, że właściciel 1rtv skorzystał z fikcyjnych danych adresowych, które należały do jednej z firm wydawniczych. Po weryfikacji tych danych przez ich prawdziwego właściciela, sklep został usunięty z sieci.

Według reporterów RMF zaledwie przez kilka dni działania sklepu mogło z niego skorzystać nawet ponad tysiąc osób.

Warto zatem zwrócić jeszcze większą uwagę na to, co możemy znaleźć w ofercie sklepów internetowych. Powinniśmy baczniej przyjrzeć się przede wszystkim cenom oferowanych towarów. Jeśli będą one wyraźnie niższe niż te, które możemy znaleźć w popularnych porównywarkach cenowych, powinno nam to dać sporo do myślenia. Również brak stacjonarnego numeru telefonu firmy, brak możliwości osobistego odbioru towaru oraz zapłata za towar tylko i wyłącznie przelewem powinny wzmóc naszą czujność.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)