Fałszywa aplikacja BZWBK w Sklepie Play. Uważajcie na nowe oszustwo [aktualizacja]

Fałszywa aplikacja BZWBK w Sklepie Play. Uważajcie na nowe oszustwo [aktualizacja]
Źródło zdjęć: © Sklep Play
Arkadiusz Stando

01.08.2018 14:55, aktual.: 02.08.2018 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W oficjalnym sklepie Google Play pojawiła się fałszywa aplikacja banku BZWBK. Pod żadnym warunkiem jej nie pobierajcie. Oszuści mogą wyłudzić od was informacje.

Aktualizacja [2 sierpnia 11:30]: Jak poinformowało nas biuro prasowe Google, fałszywa aplikacja została już usunięta ze Sklepu Play.

Jak poinformował czytelnik serwisu Niebezpiecznik.pl, w sklepie Google Play pojawiła się fałszywa aplikacja podszywająca się pod aplikację mobilną BZWBK. Oszuści próbują między innymi uzyskać dostęp do waszych SMS-ów. Aplikacja nazywa się dosyć sprytnie - "BZWBKlight". Oszuści w ten sposób chcą zasugerować, że aplikacja jest lżejszą wersją oficjalnego programu banku BZBWK.

Nie wiemy jakie dokładnie mogą być skutki pobrania i korzystania z aplikacji, oraz nie polecamy nikomu podejmowania ryzyka. Aplikacja bierze dostęp do aplikacji SMS i może chcieć wysyłać płatne SMSy, lub zbierać wasze kody dostępu do banku. Jak informuje Niebezpiecznik.pl, pojawiły się również reklamy tej aplikacji w internecie.

Obraz
© Sklep Play

Jak rozpoznać fałszywe oprogramowanie? Zawsze należy spojrzeć kto jest dostawcą aplikacji, oraz czy oceny są wiarygodne. Spójrzcie przede wszystkim, kto jest programistą danej aplikacji. W tym przypadku adres e-mail wydaje się podejrzany gołym okiem. Logo aplikacji również różni się od oficjalnego logo banku. Twórcą oficjalnej aplikacji jest Bank Zachodni WKB S.A.

Obraz
© Sklep Play
Obraz
© google play
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także