Facebook zapłaci ci za logowanie

Facebook zapłaci ci za logowanie

Facebook zapłaci ci za logowanie
Źródło zdjęć: © facebook
11.08.2010 10:30, aktualizacja: 11.08.2010 11:07

Według założyciela organizacji Facebook Users Union, każdy użytkownik Facebooka powinien dostawać pieniądze w zamian za oglądanie reklam w serwisie. Pomysł raczej nie wypali, ale warto odnotować, że użytkownicy przestają zgadzać się na zarabianie ich kosztem

Według założyciela organizacji Facebook Users Union, każdy użytkownik Facebooka powinien dostawać pieniądze w zamian za oglądanie reklam w serwisie. Pomysł raczej nie wypali, ale warto odnotować, że użytkownicy przestają zgadzać się na zarabianie ich kosztem.

Bezpłatnie udostępniamy swoje dane osobowe, a nawet nie mamy pewności, czy są one bezpieczne przy obecnie stosowanej polityce. Było już wiele wypadków związanych z przypadkowym udostępnieniem na przykład prywatnych zdjęć czy filmów.

Obraz
© (fot. Facebook User Union)

To właśnie nasze dane są największym bogactwem serwisów internetowych. Wielu z nas nie czyta regulaminów tylko bezmyślnie je akceptuje. Były pracownik Facebooka wspomniał kiedyś, że dla Zuckerberga - założyciela Facebooka pojęcie prywatności nie istnieje.

Jednak z drugiej strony, to do nas należy decyzja, czy zarejestrujemy się w serwisie, wstawimy zdjęcia, czy komentarze. W inicjatywie FUU nie uwzględniono kosztów jakie ponosi Facebook za wykorzystanie przez nas mocy serwerów czy przepustowości łącz internetowych.

Czas pokaże, czy inicjatywa FUU znajdzie odbicie w żądaniach użytkowników innych portali społecznościowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)