Facebook wprowadza płatności przez Messengera

Facebook wprowadza płatności przez Messengera
19.03.2015 11:29
Facebook wprowadza płatności przez Messengera
Źródło zdjęć: © chip.pl

W październiku ubiegłego roku wyciekły pierwsze informacje o planach na wprowadzenie mobilnych płatności poprzez facebookowy komunikator. Wtedy jednak portal Zuckerberga nie skomentował całej sprawy.Dziś wiadomo już oficjalnie, że usługa zostanie udostępniona w ciągu kilku następnych miesięcy.

By dokonać operacji przelewu, konieczne będzie oczywiście podpięcie karty MasterCard lub Visa - i to zarówno w przypadku przekazującego jak i odbierającego daną kwotę. W menu czatu, tam gdzie teraz widnieją naklejki, załączniki do zdjęć itp. pojawi się ikonka dolara, po kliknięciu w którą będzie można wpisać deklarowaną sumę pieniędzy. Cały proces ilustruje poniższe wideo.

Dla większego bezpieczeństwa płatności będzie można zabezpieczyć kodem PIN *lub w przypadku iOS - *TouchID. O zabezpieczenia transakcji nie powinniśmy się martwić, gdyż Facebook ma już wprawę w realizowaniu płatności. Od 200. roku obsługuje on mikrotransakcje w grach i przelewy od reklamodawców, którzy mają podpięte karty płatnicze do konta. Usługa płatności poprzez Messengera zadebiutuje w USA na przestrzeni miesięcy. Na razie nie wiadomo kiedy trafi do innych krajów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Google w końcu zrobi porządek z Sklepie Play?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)