Facebook w każdym Mercedesie

Facebook w każdym Mercedesie
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

12.01.2012 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wiadomo, kierowanie Mercedesem wymaga tak mało uwagi, że siedzący za kierownicą przymierają z nudy. Producenci aut tej marki postanowili więc uszczęśliwić klientów integracją z Facebookiem.

O co chodzi (oprócz nieuchronnej eksterminacji przechodniów)? Panel wyświetlający informacje o prędkości, paliwie, temperaturze, trasie, itp. mógłby też łączyć się z siecią społecznościową. Po to, by każdy mógł napisać "Uwaga, jadę!".

Wiceprezes Facebooka odpowiedzialny za współpracę z innymi podmiotami oraz marketing, Dan Rose, powiedział agencji Reuters:

_ - Wyświetlacze w samochodach są teraz inteligentne, więc coraz więcej producentów aut będzie chciało wyposażyć je w funkcję komunikowania się ze znajomymi i korzystania ze serwisów społecznościowych. _

Podobno korzystanie z Facebooka zza kółka będzie bezpieczne. Ma polegać nie na wywnętrzaniu się podczas prowadzenia auta, tylko na publikacji wybranych statusów z wgranej listy. Kierowca nie spędzi więc kwadransa na komponowaniu wiersza. Kolejny element to zgranie z nawigacją i umieszczanie na fejsie informacji, jak blisko celu jesteśmy i jak przestawiają się korki na pozostałej trasie, co na pewno zainteresuje tych, którzy na nas czekają.

Prowadzący społecznościowego Mercedesa zostaną też poinformowani, że mijają restaurację, kawiarnię, hotel lub salon masażu, który ich znajomy "lubią" na Facebooku. Wygląda więc na to, że chodzi o połączenie bycia online z usprawnieniem i uprzyjemnieniem podróży, a nasze początkowe wątpliwości były przesadzone i nieobiektywne.

Według informacji Reutersa, Facebook będzie na pokładzie każdego Mercedesa zjeżdżającego z linii produkcyjnej już w 201. roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)