Facebook reaguje na zamachy terrorystyczne. Wprowadza na stałe funkcję "Safety Check"

Facebook reaguje na zamachy terrorystyczne. Wprowadza na stałe funkcję "Safety Check"
Źródło zdjęć: © PAP/EPA
Bolesław Breczko

22.08.2017 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Safety Check" daje możliwość poinformowania o swoim bezpieczeństwie w sytuacjach kryzysowych, np po ataku terrorystycznym. Do tej pory był dostępny tylko lokalnie użytkownikom przebywającym w obszarze zdzarzenia. Teraz zostanie na stałe wprowadzony do aplikacji mobilnej, jak i internetowej wersji serwisu społecznościowego Facebook.

*Dedykowany przycisk umożliwiający zameldowanie się i poinformowanie najbliższych oraz znajomych o swoim bezpieczeństwie *w sytuacji kryzysowej będzie stopniowo udostępniany użytkownikom Facebooka od wtorku przez następnych kilka tygodni.

Przycisk "Safety Check" zostaje wprowadzony jako kolejna w serii opcji Facebooka pozwalających na szybkie reagowanie podczas zdarzeń kryzysowych. Poprzednio udostępniona "Community Help" umożliwia szybki kontakt między osobami poszkodowanymi w wyniku zdarzenia a tymi, którzy lokalnie (na obszarze miasta, w dzielnicy) mogą zaoferować im pomoc.

*"Safety Check" będzie pozwalał nie tylko na zameldowanie się i poinformowanie o własnym bezpieczeństwie, ale też na przegląd kryzysowych wydarzeń, które mogą dotyczyć znajomych użytkownika. * Dodatkowo, funkcjonalności towarzyszyć będzie informacja o tym, w jakich regionach świata jest ona aktywna.

Nowa opcja bezpieczeństwa Facebooka spotkała się już z krytyką. Niektórzy zarzucają, że może ona powodować niepotrzebny stres u osób, których zdarzenia kryzysowe nie dotyczą, a będą oglądać o nich informacje na swoim "wallu".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)