Facebook reaguje na zamachy terrorystyczne. Wprowadza na stałe funkcję "Safety Check"

Facebook reaguje na zamachy terrorystyczne. Wprowadza na stałe funkcję "Safety Check"

Facebook reaguje na zamachy terrorystyczne. Wprowadza na stałe funkcję "Safety Check"
Źródło zdjęć: © PAP/EPA
Bolesław Breczko
22.08.2017 14:27

"Safety Check" daje możliwość poinformowania o swoim bezpieczeństwie w sytuacjach kryzysowych, np po ataku terrorystycznym. Do tej pory był dostępny tylko lokalnie użytkownikom przebywającym w obszarze zdzarzenia. Teraz zostanie na stałe wprowadzony do aplikacji mobilnej, jak i internetowej wersji serwisu społecznościowego Facebook.

*Dedykowany przycisk umożliwiający zameldowanie się i poinformowanie najbliższych oraz znajomych o swoim bezpieczeństwie *w sytuacji kryzysowej będzie stopniowo udostępniany użytkownikom Facebooka od wtorku przez następnych kilka tygodni.

Przycisk "Safety Check" zostaje wprowadzony jako kolejna w serii opcji Facebooka pozwalających na szybkie reagowanie podczas zdarzeń kryzysowych. Poprzednio udostępniona "Community Help" umożliwia szybki kontakt między osobami poszkodowanymi w wyniku zdarzenia a tymi, którzy lokalnie (na obszarze miasta, w dzielnicy) mogą zaoferować im pomoc.

*"Safety Check" będzie pozwalał nie tylko na zameldowanie się i poinformowanie o własnym bezpieczeństwie, ale też na przegląd kryzysowych wydarzeń, które mogą dotyczyć znajomych użytkownika. * Dodatkowo, funkcjonalności towarzyszyć będzie informacja o tym, w jakich regionach świata jest ona aktywna.

Nowa opcja bezpieczeństwa Facebooka spotkała się już z krytyką. Niektórzy zarzucają, że może ona powodować niepotrzebny stres u osób, których zdarzenia kryzysowe nie dotyczą, a będą oglądać o nich informacje na swoim "wallu".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)