Facebook potwierdza, że udostępniał dane chińskim firmom

Facebook potwierdza, że udostępniał dane chińskim firmom06.06.2018 15:44
Facebook potwierdza, że udostępniał dane chińskim firmom
Źródło zdjęć: © East News | Michael Macor

Portal społecznościowy Marka Zuckerberga przyznał w oświadczeniu, że udostępniał swoje dane chińskim producentom sprzętu. Wśród nich znalazł się Huawei, który na początku roku został oceniony przez amerykański wywiad jako potencjalne zagrożenie.

Umowa pomiędzy Facebookiem a około 60 chińskimi firmami zapewniła dostęp do wybranych informacji o użytkownikach portalu. Miało to zapewnić budowę lepszego "doświadczenia Facebooka" – czytamy w oświadczeniu.

Według portalu pracownicy Facebooka dopełnili wszelkich starań, aby upewnić się, że dane użytkowników nie są zapisywane na zewnętrznych serwerach w Chinach, a pozostają jedynie na telefonach. Według The New York Times dane mimo to trafiło do Chin.

To już kolejna "wpadka" Facebooka dotycząca prywatności jego użytkowników. Na początku roku światło dzienne ujrzała afera z Cambirdge Analityca, a na początku tygodnia okazało się, że Facebook udostępniał informacje o użytkownikach Microsfotowi, Amazonowi i Apple.

Wg amerykańskiego wywiady chińskie smartfony i urządzenia mogą być wykorzystywane do szpiegowania obywateli i wojsk USA. Właśnie przez taki zarzut niezwykle popularny w Polsce Huawei nie może wejść na amerykański rynek. Najnowsza afera na pewno nie polepszy sytuacji chińskiego producenta.

Żródło: BBC

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)