Facebook. Ponad 400 mln numerów przechowywano na niezabezpieczonym serwerze [aktualizacja]

Facebook. Ponad 400 mln numerów przechowywano na niezabezpieczonym serwerze [aktualizacja]

Facebook. Ponad 400 mln numerów przechowywano na niezabezpieczonym serwerze [aktualizacja]
Źródło zdjęć: © East News | Michael Macor
Adam Bednarek
05.09.2019 09:43, aktualizacja: 05.09.2019 15:45

Kolejna poważna wpadka Facebooka związana z bezpieczeństwem. Numery telefonów milionów użytkowników znajdowały się na serwerze, który nie był chroniony hasłem. WP Tech dostało oficjalny komentarz od portalu.

Jak donosi TechCrunch, baza danych składała się z 419 mln numerów telefonów. W tym 133 mln należało do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, 18 mln do mieszkańców Wielkiej Brytanii i 50 mln do osób z Wietnamu. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, problem nie dotyczył użytkowników z Polski.

Według Facebooka "na widoku" było 210 mln numerów - reszta to duplikaty. Niezabezpieczona baza danych została wyłączona, gdy serwis otrzymał zgłoszenie od TechCrunch. Niestety nie udało nam się ustalić, dlaczego serwer nie miał hasła i czy był to przypadek odosobniony.

- Ujawniony zbiór zawiera stare dane, które prawdopodobnie zostały zebrane, zanim wprowadziliśmy w ubiegłym roku zmianę, która uniemożliwiła wyszukiwanie ludzi na Facebooku przy użyciu ich numeru telefonu. Zbiór został już usunięty i nie trafiliśmy do tej pory na żadne dowody wskazujące na to, że doszło do nadużyć kont na Facebooku - potwierdziło w rozmowie z WP Tech biuro prasowe Facebooka.

Facebook wyłączył tę opcję w kwietniu 2018 roku - po aferze z Cambridge Analytica.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)