Facebook. Mężczyzna chciał transmitować własną śmierć. Zablokowano go

Facebook. Mężczyzna chciał transmitować własną śmierć. Zablokowano go

57-letni Alain Cocq chciał transmitować na żywo swoje ostatnie chwile. Facebook zablokował materiał
57-letni Alain Cocq chciał transmitować na żywo swoje ostatnie chwile. Facebook zablokował materiał
Źródło zdjęć: © YouTube.com, France 24
Piotr Urbaniak
07.09.2020 17:42, aktualizacja: 01.03.2022 13:50

- Choć szanujemy decyzję, po poradach ekspertów podjęliśmy środki, aby transmisji na żywo zapobiec - mówi rzecznik Facebooka, cytowany przez AFP. Tak oto spółka blokuje inicjatywę Alaina Cocqa. Francuza, który postanowił... umrzeć na oczach internautów.

Alain Cocq ma 57 lat i cierpi na nieuleczalną chorobę, która skutkuje niedrożnością tętnic. Jest w znacznym stopniu sparaliżowany i nie może się nawet sam odżywiać.

W lipcu apelował do prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, o zgodę na przeprowadzenie eutanazji. Bezskutecznie. Dlatego w ramach manifestu społecznego nakazał odłączenie aparatury podtrzymującej życie.

Podjął ponadto decyzję, że moment swojej śmierci będzie transmitować na żywo na Facebooku. Jak twierdzi, w ramach manifestu. By zwrócić uwagę na potrzebę osób nieuleczalnie chorych, jaką jest systemowe uregulowanie eutanazji.

Swej misji jednak nie zrealizuje, a przynajmniej nie według pierwotnych założeń. W sobotę Facebook podjął decyzję, aby uniemożliwić na koncie Cocqa jakiekolwiek transmisje wideo na żywo. W rozmowie z AFP rzecznik spółki przyznał, że mimo iż mężczyzna może liczyć na szacunek i zrozumienie, po konsultacjach z ekspertami zdecydowano się zablokować inicjatywę.

Przy czym sam Cocq twierdzi, że nie odpuści i będzie poszukiwać bardziej liberalnej platformy. Według AFP, cały czas odwieść od tego próbuje go sam prezydent Macron.

Źródło artykułu:AFP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)