ycipk-igq979

Facebook kończy współpracę z firmami zbierającymi dane o użytkownikach

Ten krok będzie kosztował firmy miliony dolarów. Zuckerberg odcina dopływ informacji o użytkownikach tzw. brokerom danych. W ten sposób chce odzyskać zaufanie użytkowników Facebooka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mark Zuckerberg próbuje ratować opinię o swoim portalu
Mark Zuckerberg próbuje ratować opinię o swoim portalu (East News, Fot: Gabriel Bouys)
ycipk-igq979

W kolejnym rozpaczliwym ruchu, który ma odbudować wizerunek Facebooka, Mark Zuckerberg zapowiedział zerwanie współpracy z tzw. brokerami danych. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy dziewięć światowych firm straci dostęp do danych użytkowników Facebooka. Spółki te zajmowały się profilowaniem, dzięki któremu mogły skuteczniej sprzedawać reklamy. To właśnie ten proceder umożliwił firmie Cambridge Analytica wpłynięcie na wybory w USA. Dla brokerów danych jest to ogromny cios, który przysporzy im wielomilionowych strat.

Tym sposobem Mark Zuckerberg chce odzyskać zaufanie swoich użytkowników. Czy to wystarczy, aby udobruchać opinie publiczną? Pewnie nie. Wszyscy chętnie krytykujemy Facebooka, nawet jeśli jesteśmy jego aktywnymi użytkownikami. Prawdopodobnie jeszcze przez chwilę będziemy słuchać o problemach portalu, ale z czasem wszystko przycichnie i wróci do normy. Zarówno użytkownicy Facebooka, jak i reklamodawcy, którzy z niego korzystają, mają bardzo ograniczone alternatywy. W tym momencie Facebook rozrósł się po prostu tak bardzo, że nawet jeśli upadnie, to potrwa to bardzo długo.

ycipk-igq979
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-igq979

ycipk-igq979
ycipk-igq979