Facebook i Twitter nie dla lekarzy

Facebook i Twitter nie dla lekarzy
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

25.07.2011 10:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

British Medical Association (BMA) ostrzegła lekarzy i innych pracowników sektora medycznego, by podejmowali dodatkowe środki ostrożności, gdy korzystają z Facebooka czy Twittera

British Medical Association (BMA) ostrzegła lekarzy i innych pracowników sektora medycznego, by podejmowali dodatkowe środki ostrożności, gdy korzystają z Facebooka czy Twittera - informuje serwis "BBC News/Health".

Chodzi w szczególności o ryzyko zatarcia granic między życiem osobistym a zawodowym.

W ostatnim czasie zdarzały się przypadki pracowników publicznej służby zdrowia i osób pełniących służbę publiczną popadło w kłopoty za sprawą mediów społecznościowych. W roku 200. grupa lekarzy i pielęgniarek została ukarana zawieszeniem w czynnościach, ponieważ wysyłali zdjęcia, przedstawiające ich w pozycji leżącej w dziwnych miejscach (na przykład na szpitalnym lądowisku helikoptera).

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Z kolei w zeszłym roku pracownica państwowej instytucji została opisana w gazetach, gdy zrobiła na Twitterze kilka politycznych uwag i poskarżyła się na kaca.

Jak zaznacza dr Tony Calland, przewodniczący komitetu etycznego BMA, zajmujące się medycyną osoby - na przykład lekarze i studenci medycyny - powinni rozważyć, kto ma w internecie dostęp do materiału dotyczącego ich spraw osobistych oraz jak może być on odbierany przez kolegów i pacjentów.

Radzi, by lepiej chronić swoją prywatność. Nie należy robić nieformalnych bądź uwłaczających uwag na temat pacjentów ani kolegów po fachu. Pacjenci - ani obecni, ani byli- nie mogą też być "przyjaciółmi" na Facebooku.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)