Facebook dla Androida wkrótce bez HTML5

Facebook dla Androida wkrótce bez HTML5

Facebook dla Androida wkrótce bez HTML5
Źródło zdjęć: © Robert Scoble / flickr.com / CC
12.09.2012 13:30

Nie jest żadną tajemnicą, że aplikacja Facebook dla Androida nie nadaje się właściwie do niczego poza jej jak najszybszym usunięciem (i to do tego stopnia, że sam Zuckerberg zmusza swoich pracowników do jej bezzwłocznego naprawienia). CEO największego serwisu społecznościowego świata zapewnia jednak, że ten stan rzeczy odejdzie wkrótce do lamusa – wszystko dzięki porzuceniu standardu HTML5, które uratowało niedawno analogiczną aplikację serwisu na iOS.

Zuckerberg, który gościł wczoraj na konferencji TechCrunch Disrupt, oznajmił, że oparcie mobilnych aplikacji Facebooka na HTML5 „było jednym z największych, o ile nie największym strategicznym błędem w historii firmy”. Hm…. z tym akurat można chyba polemizować – wejście na giełdę na razie też ciężko zaliczyć do udanych ruchów. Niemniej jednak – wracając do meritum – Zuckerberg zapowiedział rychłą premierę zupełnie przebudowanej, niebazującej na HTML5 wersji aplikacji Fb dla Androida, którą wkrótce będzie można pobrać z Google Play Store. Kiedy konkretnie? Tego na razie nie wiadomo.

Pozostało nam jedynie czekać i liczyć, że stanie się to tak szybko, jak to tylko możliwe. Poniżej wideo z ponad półgodzinnym wywiadem z CEO Facebooka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)