Facebook blokuje kolejne skrajnie prawicowe profile. Wiemy, kto za tym stoi

Facebook blokuje kolejne skrajnie prawicowe profile. Wiemy, kto za tym stoi
Źródło zdjęć: © iOS9NewsNet
Aleksandra Grzegrzółka

31.07.2017 17:19, aktual.: 31.07.2017 18:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Administracja Facebooka w ostatnich dniach zablokowała kolejnych 300 profili o charakterze skrajnie prawicowym. Jak się okazuje, zostały zgłoszone przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego szef sam ma kłopoty z prawem.

Ośrodek opublikował oficjalne oświadczenie, w którym przyznaje się do zgłoszenia zablokowanych profili. Jak dodają, łącznie zgłoszeń było ok. 2 tys. Wśród zablokowanych profili znajdowały się m.in. te o charakterze antyislamistycznym, neofaszystowskim i skrajnie prawicowym. Choć cel był szczytny, internauci mają swoje wątpliwości co do samego ośrodka, który nie ma ostatnio zbyt dobrej prasy.

Dlaczego? Po pierwsze jego szef, Rafał Gaweł, jest aktualnie objęty dozorem policyjnym ze względu na swój nieprawomocny wyrok. Skazano go na karę 4 lat pozbawienia wolności za podrabianie dokumentów, świadczenie nieprawdy, zdefraudowanie pieniędzy fundacyjnych i próby wyłudzeń.

Sam ośrodek również uciekł się ostatnio do nieco dyskusyjnej metody zainteresowania szerokiej grupy odbiorców problemem agresji wobec uchodźców. Kilka dni temu historię wybitego okna w mieszkaniu Czeczenów z Białegostoku i ranionego dziecka zilustrował zdjęciami małego dziecka rannego w 2015 roku w bombardowaniu w czasie wojny domowej w Syrii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)