Facebook będzie uczył polskich przedsiębiorców, jak wykorzystywać internet w pracy

Facebook będzie uczył polskich przedsiębiorców, jak wykorzystywać internet w pracy22.01.2018 11:13
Facebook będzie uczył polskich przedsiębiorców, jak wykorzystywać internet w pracy
Źródło zdjęć: © facebook

Community Boost EU to program w ramach, którego Facebook chce przeszkolić do 2020 roku milion właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw. W tym celu powstaną specjalne centra treningowe w Hiszpanii, Włoszech oraz w Polsce.

- Ludzie boją się, że rewolucja technologiczna zostawi ich w tyle – mówił Sheryl Sandberg, szef operacyjny Facebooka. - Chcemy wyposażyć ich w cyfrową wiedzę i narzędzia, aby mogli brać pełny udział w cyfrowej ekonomii.

W związku z kluczową rolą małych i średnich firm dla gospodarki, program Community Boost EU zakłada położenie dużego nacisku na szkolenia kierowane do przedsiębiorców, wspierając ich wzrost i możliwości zatrudniania pracowników. Z drugiej strony szkolenia będą kierowane do osób poszukujących pracy i chcących wprowadzić swoje pomysły w życie.

czytamy w oficjalnym oświadczeniu Facebooka

Tą inicjatywą Facebook rozwija program internetowych szkoleń. Do tej pory opierał się on głównie o zdalne kursy dla biznesu oparte o program Blueprint. Szkolenia w ramach Community Boost EU mają obejmować więcej zagadnień. Będzie to np. nauka programowania czy obsługa bankowości internetowej dla osób starszych. Część szkoleń będzie przeprowadza osobiście, a część online.

Małe polskie firmy słabo sobie radzą w internecie

- Jest to zdecydowanie świetna informacja – mówi w rozmowie z WP Tech Jakub Gontarek ekspert ds. gospodarki cyfrowej z Konfederacji Lewiatan. –Takie inwestycje są potrzebne, bo kompetencje cyfrowe małych i średnich firm w Polsce są na bardzo niskim poziomie. Te przedsiębiorstwa nie mają często pieniędzy na inwestowanie w cyfrową stronę swoich biznesów, bo po prostu nie stać ich na wykwalifikowanych pracowników. Na ich miejsce zatrudniani są młodzi ludzie, którzy mają naturalnie "znać się na facebooku".

- Rola Facebooka w prowadzeniu biznesu w sieci będzie cały czas się zwiększać – dodaje Gontarek. – Teraz pozostaje pytanie, czy my będziemy w stanie przygotować do tego kadry. Dlatego dobrze, że takie centra będą powstawały, bo cały czas nie mamy programów kształcenia dopasowanych do przyszłych potrzeb.

Facebook szkoli przedsiębiorców

Na razie Facebook nie podał jeszcze konkretnych informacji co do tego, w jaki sposób będą odbywać się szkolenia. Udało nam się dowiedzieć, że Facebook planuje stworzenie w Warszawie miejsca, w którym będą odbywały się zajęcia w ramach Community Boost EU, ale na więcej informacji trzeba będzie poczekać około miesiąca.

- Facebook chce się mocniej włączyć w edukację i cyfryzację społeczeństwa oraz gospodarki – deklaruje Sheryl sandberg.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)