Exatel dołącza do nowosądeckiego Miasteczka Multimedialnego

02.01.2008 17:57, aktual.: 02.01.2008 18:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

28. grudnia podpisany został list intencyjny rozpoczynający współpracę, dzięki której Exatel, dysponujący jedną z największych w kraju sieci teleinformatycznych, udostępni swoje doświadczenia przedsiębiorstwom rozwijającym innowacyjne projekty z zakresu zaawansowanych technologii w ramach Parku Technologicznego, spółki zarządzanej przez Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Podpisy pod dokumentem złożyli: dr Krzysztof Pawłowski - Rektor WSB-NLU, Andrzej J. Piotrowski - p.o. prezesa Exatela i Paweł Olech - wiceprezes Exatela.

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Parkiem Technologicznym - Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu, a strategicznym partnerem jakim jest firma Exatel, stanowi fundament pod działalność ponadnarodowego ośrodka badań i rozwoju w zakresie nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem branży IT, telekomunikacji, grafiki i animacji komputerowej, post-produkcji filmowej, technologii mobilnych oraz multimediów.

Efektem podpisania listu intencyjnego Parku Technologicznego - Miasteczko Multimedialne z Exatelem jest realizacja wspólnego przedsięwzięcia, które zostanie oparte na bazie zarówno krajowego jak i zagranicznego potencjału naukowego i technologicznego. Rezultatem porozumienia będzie transfer technologii, a tym samym stworzenie na rynku nowej jakości usług teleinformatycznych.

Jest to kolejny krok milowy w realizacji Miasteczka Multimedialnego po zawiązaniu 28. sierpnia 2006 roku Klastra Multimediów i Systemów Informacyjnych. Klaster, który powstał z inicjatywy Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University, zrzesza obecnie ponad 60 prorozwojowych, proinnowacyjnych i wysoko wyspecjalizowanych małych i średnich przedsiębiorstw działających w branży nowoczesnych technologii i nowych mediów z całej Polski. Firmy wchodzące w skład Klastra konkurują między sobą w warunkach rynkowych, lecz w ramach Klastra tworzą siatkę wzajemnie powiązanych współpracujących ze sobą jednostek. Współpraca w ramach Klastra odbywa się nie tylko pomiędzy firmami, lecz ze wszystkimi podmiotami rynku innowacji takimi, jak: ośrodki badawczo-rozwojowe, uniwersytety, inkubatory, instytucje finansowe, instytucje otoczenia biznesu itp. Połączenie tak wielu źródeł wiedzy i doświadczenia obok zachowania zasad konkurencji poprzez kooperację wedle modelu "coopetition" sprzyja wyzwoleniu efektów synergicznych, a
rezultaty współpracy ponad 60 firm dysponujących około 2 tys. specjalistami IT są niezwykle obiecujące.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także