Europejskia Agencja Kosmiczna nadaje w YouTube

Europejskia Agencja Kosmiczna nadaje w YouTube

Europejskia Agencja Kosmiczna nadaje w YouTube
Źródło zdjęć: © esa
13.11.2008 23:02, aktualizacja: 14.11.2008 09:11

Oficjalny kanał wideo Europejskiej Agencji Kosmicznej w serwisie YouTube właśnie zaczął nadawać. Można na nim zobaczyć działalność i dokonania agencji.

ESA Channel powstawał przez ostatnie miesiące w pionie technicznym agencji. Efektem prac jest 70 filmów opisujących bieżącą działalność i dotychczasowe dokonania instytucji. Przy tworzeniu serwisu chętnie korzystano z pomocy studentów, którzy mogli poznać pracę w ESA. Jak zapowiadają twórcy, kanał będzie sukcesywnie uzupełniany o nowe treści i materiały.

"_ Uruchomienie naszego kanału w serwisie YouTube to jasny sygnał, że ESA podążą za trendami w świecie komunikacji i szuka sposobów podzielenia się zgromadzonymi informacjami oraz zainteresowania społeczeństwa techniką kosmiczną i obszarami nauki związanymi z eksploracją kosmosu _" - powiedział Peter Hulsroj, dyrektor wydziału prawnego i kontaktów zewnętrznych w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Niewątpliwie ESA jest w posiadaniu wielu cennych informacji dotychczas dostępnych jedynie specjalistom. Dzięki nowemu serwisowi w dogodny sposób przybliży nam nieco "kosmicznej" wiedzy.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)