Europejska premiera iPhone'a

Europejska premiera iPhone'a

Europejska premiera iPhone'a
Źródło zdjęć: © Apple
09.11.2007 10:00, aktualizacja: 09.11.2007 14:59

Smartfon firmy Apple trafia dziś oficjalnie do sprzedaży na terenie Niemiec i Wielkiej Brytanii. Premiera urządzenia na Starym Kontynencie ma miejsce ponad cztery miesiące po debiucie iPhone'a Stanach Zjednoczonych.

Brytyjczycy będą mogli nabywać urządzenie w sieci O2. iPhone będzie kosztował tam 269 funtów ( 566 dolarów ), co stanowi kwotę o 167 USD wyższą od tej, jaka obowiązuje w Ameryce.
Partnerem Apple'a u naszych zachodnich sąsiadów został koncern Deutsche Telekom AG - iPhone będzie sprzedawany w sieci należącego do firmy operatora telekomunikacyjnego T-Mobile. Cenę smartfona w Niemczech ustalono na 399 euro ( ok. 587 dolarów ). Podany ceny zawierają podatek VAT i dotyczą modelu iPhone'a o pojemności 8 GB ( wersję 4 GB wycofano z produkcji - http://www.idg.pl/news/122553.html ).

Przedstawiciele O2 i T-Mobile zgodnie oczekują dobrych wyników sprzedaży iPhone'a w nadchodzącym okresie. René Obermann, członek zarządu Deutsche Telekom AG i prezes zarządu T-Mobile obawia się, iż popyt do tego stopnia przekroczy podaż, iż egzemplarzy iPhone'a po prostu zabraknie. Na Wyspach Brytyjskich z kolei salony Apple, O2 i Carphone Warehouse zatrudniają dodatkowy personel, przygotowując się na wzmożony ruch w okresie świątecznym. Zdaniem analityków w Europie do "iphone-manii" jednak nie dojdzie.

Spośród pozostałych państw europejskich na wprowadzenie iPhone'a do sprzedaży oczekuje jeszcze Francja, gdzie urządzenie zadebiutuje na rynku 29 listopada, w sieci Orange.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)