Euro 2016: Zbliża się mecz z Niemcami. O tym nie można zapomnieć przed transmisją!

Euro 2016: Zbliża się mecz z Niemcami. O tym nie można zapomnieć przed transmisją!
Źródło zdjęć: © Fotolia / Csaba Peterdi

15.06.2016 | aktual.: 29.12.2016 08:17

Nie każdy ma możliwość kibicowania biało-czerwonym na francuskich boiskach lub w strefach kibica - zdecydowana większość z nas śledzi mecze przed ekranem telewizora. Transmisja sportowa ma jednak swoje prawa, tu nie ma miejsca na półśrodki, przerwy w transmisji i słabą widoczność. Radzimy, jak przygotować się do oglądania meczy i w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć.

Nie każdy ma możliwość kibicowania Biało-Czerwonym na francuskich boiskach lub w strefach kibica - zdecydowana większość z nas śledzi mecze na ekranach telewizorów. Transmisja sportowa rządzi się jednak swoimi prawami, tu nie ma miejsca na półśrodki, przerwy w relacji i słabą widoczność. Radzimy, jak przygotować się do oglądania meczów i w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć.

1 / 5

Zadbaj o widoczność

Obraz
© Fotolia / Monkey Business

Jeśli zamierzamy oglądać mecz w szerszym gronie, koniecznie trzeba pomyśleć o zapewnieniu odpowiednio dobrej widoczności wszystkim oglądającym - nikt nie chce przegapić najważniejszego gola turnieju.

Dobrym rozwiązaniem będzie odpowiedni uchwyt, umożliwiający nie tylko zamontowanie telewizora na ścianie, ale również wygodne, płynne i błyskawicznie regulowanie jego pozycji, by wszyscy goście idealnie widzieli, co dzieje się na ekranie.

Godnym polecenia będzie uchwyt idealnie płaski (co jest bardzo istotne, gdy telewizor pozostaje w standardowej pozycji "przy ścianie"), wyposażony w system bezstopniowej regulacji oraz cały zestaw przydatnych funkcji m.in. zwijarkę kabla, wbudowaną poziomicę, możliwość obrotu o 180 stopni. Wykonany z najwyższej jakości blachy stalowej uchwyt utrzyma telewizor o wadze nawet do 25 kilogramów. Na rynku jest sporo tego typu produktów bardziej lub mniej znanych producentów (np. Hama Fullmotion), więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

2 / 5

Obraz jak żyleta

Obraz
© Fotolia / victor217

Część kluczowych dla polskich kibiców meczów Euro 2016 będzie dostępna w publicznych, niekodowanych kanałach telewizyjnych - to o tyle dobra wiadomość, że zarówno Polsat (stacja), jak i TVP nadają sygnał w bardzo dobrej jakości HD.

Sygnał taki odbierać można za pośrednictwem anten DVB-T, dlatego warto zadbać o to, by niezależnie od warunków (np. pogodowych) móc cieszyć się obrazem najwyższej jakości. Innymi słowy, należy zaopatrzyć się w odpowiednio dobrą antenę. Najlepiej taką, która będzie wyróżniać się funkcją wzmocnienia sygnału np. o 38 dB oraz możliwością podłączenia adaptera 12 V-DC do zasilania prądem z samochodu, przyczepy kempingowej lub łodzi motorowej (to idealne rozwiązanie w przypadku transmisji w plenerze).

3 / 5

Wygodna obsługa

Obraz
© Fotolia / jcg_oida

Nie mniej ważny jest komfort obsługi całego zestawu telewizyjnego - jeśli w jego skład wchodzi więcej niż jedno urządzenie (np. telewizor + dekoder + amplituner), może nam wkraść się tzw. _ pilotowy chaos _, czyli sytuacja, w której pod ręką mamy tyle pilotów, że zaczynamy zapominać, który do czego służy.

Rozwiązaniem jest niedrogi i wygodny w obsłudze pilot uniwersalny, za pomocą którego możemy wygodnie sterować funkcjami nawet do ośmiu różnych sprzętów Na rynku są dostępne nawet urządzenia 8 w 1, które obsługują ponad 1000 różnych modeli najpopularniejszych marek.

4 / 5

Akcesoria dodatkowe

Obraz
© Fotolia / nito

Na koniec warto wspomnieć o dwóch ostatnich, nieco nieoczywistych akcesoriach.

Pierwszym będzie odpowiednia listwa zasilająca z wbudowanym zabezpieczeniem przed przepięciami w sieci. Pamiętajmy, że przełom czerwca i lipca to w Polsce sezon burz, lepiej więc zadbać o ochronę sprzętu przed skutkami uderzenia pioruna w sieć energetyczną.

Drugim sprzętem, o którym warto pomyśleć, są słuchawki, które pozwolą nam cieszyć się meczem również w gwarnym, niekoniecznie zainteresowanym transmisją, towarzystwie. Idealnym rozwiązaniem są telewizyjne słuchawki bezprzewodowe, o których kabel nikt się nie potknie - np. świetny model WHP 3001 firmy Thomson. Autotuning automatycznie wyszuka żądany kanał, a zasięg do 30 m w pomieszczeniu (do 100 m na wolnym powietrzu) i regulacja głośności pozwolą całkowicie oddać się emocjom sportowym. Z kolei czas działania do ośmiu godzin zapewni delektowanie się nie tylko widowiskiem, ale również analizą dokonywaną przez komentatorów po zakończeniu meczu.

Korzystający z platform streamingowych na laptopie, tablecie czy smartfonie mogą przyjrzeć się także serii produktów LG (HBS-900, HBS-850) czy Samsung Level U. Są to bezprzewodowe słuchawki douszne, których obręcz zakładamy na kark. Ich główne zalety to długa praca na baterii, doskonały dźwięk i to, że po kilku minutach możemy zapomnieć, że wciąż mamy je na szyi.

5 / 5

Miłego kibicowania!

Obraz
© Fotolia / dbunn

Zaopatrzeni w opisane urządzenia i akcesoria (albo przynajmniej w część z nich) możemy śmiało przystępować do dalszego śledzenia zmagań naszych piłkarzy na francuskich boiskach - mamy nadzieję, że dzięki naszym sugestiom będzie to nieco wygodniejsze i nic nie będzie przeszkadzało w kibicowaniu i dopingowaniu biało-czerwonych.

słk

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)