ESET stawia na Polskę – otwarcie oddziału w Krakowie

ESET stawia na Polskę – otwarcie oddziału w Krakowie

ESET stawia na Polskę – otwarcie oddziału w Krakowie
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
11.06.2008 14:44

Firma ESET, która posiada sieć dystrybutorów w ponad 110 krajach na
całym świecie, zdecydowała się otworzyć oddział Research &
Development właśnie w Polsce z uwagi na doskonałą renomę, jaką cieszą
się polscy specjaliści branży IT

* Firma ESET, producent ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, podjęła decyzję o otwarciu w Krakowie polskiego oddziału Research & Development.*

Firma ESET, która posiada sieć dystrybutorów w ponad 110 krajach na całym świecie, zdecydowała się otworzyć oddział Research & Development właśnie w Polsce z uwagi na doskonałą renomę, jaką cieszą się polscy specjaliści branży IT. Zadaniem nowego ośrodka będzie m.in. doskonalenie zaawansowanych algorytmów ochronnych stosowanych w rozwiązaniach ESET Smart Security i ESET NOD32 Antivirus oraz badanie najnowszych trendów rozwoju wirusów, koni trojańskich, robaków, rootkitów i innych zagrożeń z sieci. Polski oddział ESET będzie ściśle współpracował z firmą DAGMA pozostającą wyłącznym dystrybutorem rozwiązań ESET w Polsce.

- _ Naszym założeniem jest nieustanne otwieranie kolejnych oddziałów Research & Development w strategicznych lokalizacjach na całym świecie. Pozwoli nam to czerpać z umiejętności najlepiej wykwalifikowanych specjalistów _ – powiedział Richard Marko, Chief Technology Officer w firmie ESET. – _ Oddział w Krakowie jest doskonałą szansą i ogromnym krokiem naprzód w realizacji naszych długoterminowych planów _ – dodał Marko.

Dyrektorem polskiego oddziału firmy ESET został Jakub Dębski – doświadczony analityk w przeszłości prowadzący największe polskie projekty rozwiązań antywirusowych. - Polska jest ojczyzną wielu niezwykle utalentowanych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa IT i osobiście wierzę, że ESET Polska stanie się bardzo silnym ośrodkiem analitycznym - stwierdził Jakub Dębski, dyrektor ESET Polska.

Otwarcie nowego biura związane jest z bardzo szybkim rozwojem firmy ESET – od pięciu lat znajdującej się w gronie pięciuset najszybciej rozwijających się firm w rankingu Deloitte’s Technology Fast 500. Główna siedziba firmy znajduje się w Bratysławie na Słowacji. Obecnie ESET posiada swoje oddziały również w San Diego, Bristolu, Buenos Aires oraz w Pradze. Za pośrednictwem sieci dystrybutorów produkty ESET dostępne są w ponad 110 krajach świata.

Wkrótce zostanie ogłoszona rekrutacja do polskiego oddziału firmy ESET. Jakub Dębski poszukuje najlepszych analityków – efekty ich pracy zostaną bezpośrednio wykorzystane przy tworzeniu kolejnych wersji ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security, wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji w wykrywaniu zagrożeń

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)