ESET będzie teraz chronić także kamerkę internetową

ESET będzie teraz chronić także kamerkę internetową
12.10.2016 12:57
ESET będzie teraz chronić także kamerkę internetową
Źródło zdjęć: © Eset | Eset

Trzy nowe programy ochrony ESET trafiają na polski rynek. Znajdziemy w nich nowe funkcje, między innymi szyfrowanie danych, opcję zarządzania hasłami czy ochronę kamerki internetowej.

Firma ESET udostępniła nową edycję programu ESET NOD32 Antivirus, oraz pakiet ESET Internet Security i ESET Smart Security Premium. Wszystkie rozwiązania korzystają z tego samego silnika antywirusowego, a także posiadają funkcję blokady programów typu exploit, wykorzystujących luki w popularnych programach i aplikacjach.

W ramach pakietu ESET Security Pack, użytkownik może zamienić jedną licencję do ochrony smartfona/tabletu na aplikację, przeznaczoną do kontroli rodzicielskiej dla urządzeń mobilnych - ESET Parental Control. Pomaga ona kontrolować sposób korzystania przez dzieci ze smartfonów i tabletów z Androidem.

Nowy program ESET Internet Security ma stanowić rozbudowany pakiet bezpieczeństwa, który poza ochroną antywirusową, funkcją antyspyware czy ochroną bankowości internetowej, oferuje kilka dodatkowych funkcji. Jest w nich opcja kontroli bezpieczeństwa domowej sieci Wi-Fi. Program może przeskanować router w poszukiwaniu luk w zainstalowanym na nim oprogramowaniu, które mogłyby zostać wykorzystane przez cyberprzestępców. Wykrywa również zbyt łatwe hasło dostępowe do routera i sugeruje jego natychmiastową zmianę.

ESET Smart Security Premium to najbardziej zaawansowane rozwiązanie w nowej ofercie producenta. Oprócz wszystkich funkcji dostępnych w ESET Internet Security, rozwiązanie posiada dodatkowo funkcję pozwalającą zaszyfrować pliki znajdujące się na komputerze i dane zapisane na nośnikach wymiennych.

Nowością jest funkcja ochrony kamery internetowej, dostępna w ESET Internet Security i ESET Smart Security Premium, która wykrywa i umożliwia blokowanie aplikacji i zagrożeń, które próbują uzyskać dostęp do kamery internetowej użytkownika.

Wersje testowe oprogramowania można pobrać ze strony producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)