Ericsson dostarcza HSPA dla polskich operatorów

Ericsson dostarcza HSPA dla polskich operatorów

02.07.2007 10:57, aktualizacja: 02.07.2007 11:13

Ericsson instaluje w Polkomtelu i PTC systemy szybkiego dostępu do mobilnego Internetu - HSPA. Rozwiązanie to pozwoli na transmisję danych z szybkością do 7,2 Mbit/s.

_ Najlepszym kierunkiem rozwoju istniejących sieci 3G jest budowa sieci HSPA, a następnie migracja do LTE. Cieszę się, że Polscy konsumenci otrzymują najszybszą i najbardziej technologicznie zaawansowane rozwiązanie. Polscy operatorzy z ofertą HSPA na rynku komórkowym wyprzedzają wiele innych krajów na świecie _ - powiedział Lars E. Svensson prezes Ericsson Sp. z o.o.

Badania przeprowadzone przez Ericsson Consumer Lab udowodniły, że Polacy należą do najbardziej zainteresowanych ściąganiem plików muzycznych z Internetu. Dzięki nowej technologii będzie to można robić znacznie szybciej. Aż 20% Polaków spośród badanych przez Ericsson wyraziła zainteresowanie ściąganiem muzyki, podczas gdy na to samo pytanie twierdząco odpowiedziało tylko 15% Niemców, czy 13% Węgrów, tyleż samo Amerykanów i Brytyjczyków.

HSPA (High Speed Packet Access) - Szybka transmisja pakietowa na bazie systemu WCDMA (UMTS) umożliwiająca obecnie transmisję danych z szybkością do 7,2 Mbit/s w kierunku do abonenta oraz do 1,9 Mbit/s w kierunku od abonenta do sieci.

LTE (Long Term Evolution) - kolejna wersja systemów mobilnych WCDMA. W lutym 2007 roku podczas Kongresu Telekomunikacyjnego 3GSM w Barcelonie Ericsson zademonstrował działający system testowy LTE, gdzie osiągnięto szybkość transferu danych 144 Mbit/s.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)