Era: 1,1 mln klientów blueconnect

Era: 1,1 mln klientów blueconnect05.08.2010 12:37
Era: 1,1 mln klientów blueconnect
Źródło zdjęć: © Era

Obecnie z usługi blueconnect korzysta ponad 1,1 mln klientów. Duże zainteresowanie usługami Internet non-stop i blueconnect max.

Usługi _ Internet non-stop _ i _ blueconnect max _ pozwalają klientom na dostęp do sieci za pomocą telefonu przy stałej, niskiej opłacie miesięcznej, bez względu na czas surfowania oraz ilość pobranych danych. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy z nowych ofert skorzystało ponad 100 tys. użytkowników.

Transmisja danych to coraz większa część usług świadczonych przez operatorów telekomunikacyjnych. W technologii HSDPA PTC oferuje dostęp do Internetu w 680 miejscowościach, obejmując swoim zasięgiem ponad 60% populacji Polski.

Natomiast HSPA+ z przepływnościami do 21Mb/s dostępne jest w 39 miastach Polski. PTC prowadzi również projekt modernizacji sieci radiowej, w ramach którego dotychczas wymieniono już 1 079 stacji bazowych GSM oraz 673 obsługujących 3G.

Dodatkowo, w II kwartale rozpoczęta została modernizacja sieci trzeciej generacji w Warszawie. Do końca roku planowana jest wymiana urządzeń w 530 stacjach 3G. Pozwoli to na dostęp do sieci w technologii HSPA+, a w przyszłości również w LTE.

Do końca roku PTC planuje budowę drugiego etapu szkieletowej sieci światłowodowej pozwalającej na zwiększenie przepustowości transmisji danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)