Era: 1,1 mln klientów blueconnect

Era: 1,1 mln klientów blueconnect

Era: 1,1 mln klientów blueconnect
Źródło zdjęć: © Era
05.08.2010 12:37, aktualizacja: 05.08.2010 13:19

Obecnie z usługi blueconnect korzysta ponad 1,1 mln klientów. Duże zainteresowanie usługami Internet non-stop i blueconnect max.

Usługi _ Internet non-stop _ i _ blueconnect max _ pozwalają klientom na dostęp do sieci za pomocą telefonu przy stałej, niskiej opłacie miesięcznej, bez względu na czas surfowania oraz ilość pobranych danych. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy z nowych ofert skorzystało ponad 100 tys. użytkowników.

Transmisja danych to coraz większa część usług świadczonych przez operatorów telekomunikacyjnych. W technologii HSDPA PTC oferuje dostęp do Internetu w 680 miejscowościach, obejmując swoim zasięgiem ponad 60% populacji Polski.

Natomiast HSPA+ z przepływnościami do 21Mb/s dostępne jest w 39 miastach Polski. PTC prowadzi również projekt modernizacji sieci radiowej, w ramach którego dotychczas wymieniono już 1 079 stacji bazowych GSM oraz 673 obsługujących 3G.

Dodatkowo, w II kwartale rozpoczęta została modernizacja sieci trzeciej generacji w Warszawie. Do końca roku planowana jest wymiana urządzeń w 530 stacjach 3G. Pozwoli to na dostęp do sieci w technologii HSPA+, a w przyszłości również w LTE.

Do końca roku PTC planuje budowę drugiego etapu szkieletowej sieci światłowodowej pozwalającej na zwiększenie przepustowości transmisji danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)