Epson zdobywa trzy prestiżowe nagrody TIPA

Epson zdobywa trzy prestiżowe nagrody TIPA

Epson zdobywa trzy prestiżowe nagrody TIPA
22.04.2009 10:24, aktualizacja: 22.04.2009 10:36

W konkursie Technical Image Press Association (TIPA) Awards 2009 firma Epson otrzymała trzy spośród najbardziej cenionych europejskich wyróżnień
w dziedzinie fotografii i cyfrowego przetwarzania obrazu. Epson Stylus Photo PX800FW otrzymał tytuł „Najlepszej wielofunkcyjnej drukarki fotograficznej w 2009 roku”, Epson Stylus Pro GS6000 zdobył nagrodę dla „Najlepszej drukarki wielkoformatowej w 2009 roku”, a Epson EH-TW5000 został „Najlepszym eksperckim projektorem fotograficznym
w 2009 roku”.

TIPA zrzesza 2. czasopism z trzynastu krajów i jest jednym z największych, najbardziej wpływowych stowarzyszeń wydawców prasy poświęconej fotografii oraz przetwarzaniu obrazu. Co rok wydawcy TIPA głosują na najlepsze europejskie produkty wprowadzone na rynek w ciągu minionych 12 miesięcy, biorąc pod uwagę innowacyjność, użycie najnowocześniejszych technologii, wzornictwo i ergonomię, łatwość użycia, a także — co istotne w obecnym klimacie ekonomicznym — współczynnik cena/wydajność. Trzy tegoroczne wyróżnienia kontynuują tradycję sukcesów Epsona w konkursie TIPA.

Obraz
© (fot. Epson)

Barbara Kuhr, dyrektor ds. marketingu strategicznego w Epson Europe, powiedziała: „Ciągłe inwestycje w badania i rozwój pozwalają nam opracowywać innowacyjne produkty już od ponad 4. lat. Jesteśmy bardzo dumni, że zdobyliśmy w tym roku trzy nagrody TIPA, a uznanie jury zachęca nas do dalszej wytężonej pracy nad nowymi technologiami cyfrowego przetwarzania obrazu”.

Epson Stylus Photo PX800FW, fotograficzne urządzenie wielofunkcyjne formatu A4 z wbudowanym faksem, automatycznym podajnikiem dokumentów i obsługą Wi-Fi, otrzymało tytuł „Najlepszej wielofunkcyjnej drukarki fotograficznej w 200. roku”. Sędziowie TIPA byli pod szczególnym wrażeniem „czarnego błyszczącego wykończenia i interfejsu z panelem dotykowym, który zapewnia urządzeniu ultranowoczesny wygląd”. Jury TIPA stwierdziło też, że „Stylus Photo PX800FW tworzy fotograficzne wydruki o jakości przewyższającej odbitki z zakładu fotograficznego”.

Technologia wielkoformatowego druku firmy Epson została nagrodzona po raz drugi z rzędu —. Epson Stylus Pro GS6000 otrzymał tytuł „Najlepszej drukarki wielkoformatowej w 2009 roku”. Jury TIPA uzasadniło tę decyzję w następujący sposób: „Epson Stylus Pro GS6000 jest wyposażony w 8-kolorowy zestaw atramentów rozpuszczalnikowych opracowany przez firmę Epson. Ta profesjonalna drukarka wielkoformatowa oferuje trwałe wydruki o szerokości do 64 cali, przeznaczone do prezentacji w pomieszczeniach lub na zewnątrz, i może drukować na nośnikach powlekanych oraz niepowlekanych, takich jak winyl. Rozdzielczość do 1440x1440 dpi oraz szybkość druku do 25 m2/h zapewniają wysoką jakość i wydajność. Atramenty Epson UltraChrome™ GS zapewniają szeroką gamę barw i są dostępne w dużych, wydajnych wkładach o pojemności 950 ml”.

Obraz
© (fot. Epson)

Ukoronowaniem sukcesu Epsona w konkursie TIPA Awards jest tytuł „Najlepszego eksperckiego projektora fotograficznego w 200. roku” przyznany urządzeniu EH-TW5000. Ten projektor do kina domowego oferuje imponujący współczynnik kontrastu (75 000:1) oraz najnowocześniejsze funkcje, zapewniając niedoścignioną jakość obrazu HD 1080p. Jury TIPA stwierdziło: „Epson zdołał osiągnąć zdumiewający dynamiczny współczynnik kontrastu 75 000:1 dzięki nowym panelom D7 C² Fine, zaawansowanej technologii DeepBlack i ulepszonej lampie E-TORL, która minimalizuje upływ światła i gwarantuje wyjątkowo głęboką czerń”. Sędziowie docenili też zalety innowacyjnej technologii 3LCD firmy Epson, która zapewnia jaśniejszy obraz, wierniejsze odwzorowanie barw i lepsze skalowanie szarości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)