Epson zapowiada nową serię projektorów instalacyjnych EB-Z8000

Epson zapowiada nową serię projektorów instalacyjnych EB‑Z8000

Epson zapowiada nową serię projektorów instalacyjnych EB-Z8000
Źródło zdjęć: © epson
29.06.2009 12:22, aktualizacja: 29.06.2009 12:55

Epson zapowiedział najnowszą serię projektorów klasy wyższej przeznaczonych do instalacji w dużych pomieszczeniach, która składa się z modeli EB-Z8000WU i EB-Z8050W

Nowe projektory EB-Z800. zapewniają doskonałą jakość obrazu dzięki jasności światła barwnego (Colour Light Output, CLO) sięgającej 7000 lumenów. Innowacyjny system podwójnej lampy w połączeniu z bardzo wysoką rozdzielczością WUXGA i WXGA gwarantuje idealną ostrość obrazu w jakości Full HD 1080p nawet w dużych, jasno oświetlonych pomieszczeniach, takich jak sale wykładowe, pokoje konferencyjne, audytoria i sale kinowe.

EB-Z8000WU to pierwszy na świecie projektor 3LCD o rozdzielczości WUXGA (1920x1200), który zapewnia jasność światła barwnego równą 600. lumenów, natomiast EB-Z8050W przy rozdzielczości WXGA (1280x800) oferuje fenomenalną jasność 7000 lumenów.

Obraz
© (fot. epson)

Oryginalna technologia chłodzenia opracowana przez Epsona, łącząca chłodzenie cieczą, ogniwa Peltiera i chłodzenie powietrzem, nie tylko zwiększa niezawodność urządzenia, ale również zapewnia stabilną i cichą pracę utrzymując temperaturę na poziomie nie przekraczającym 45ºC. Dłuższa żywotność układu optycznego również przyczynia się do trwałości urządzenia, zwiększając żywotność oraz czas pracy lamp projekcyjnych.

Dzięki sześciu opcjonalnym obiektywom z wbudowanym silniczkiem elektrycznym do sterowania zoomem, ostrością oraz funkcją Lens Shift (przesuwanie obiektywu w pionie i poziomie) można uzyskać wysoką jakość obrazu w praktycznie każdym pomieszczeniu. Dodatkowo specjalnie zaprojektowany panel przyłączy, pozwala w dyskretny sposób ukryć przewody i punkty połączeń pod specjalną pokrywą, prosta wymiana obiektywów i filtrów gwarantuje bezproblemową konserwację.

Projektory z serii EB-Z800. wyposażone są w specjalnie zaprojektowane uchwyty, umożliwiające łatwe i bezpieczne przeniesienie urządzeń do miejsca instalacji. Powyższe uchwyty można również wykorzystać w celu zapobiegania kradzieżom i upadkowi projektora, łącząc je ze specjalnie zaprojektowanym przez Epson zestawem do montażu pod sufitem.

Funkcja Epson EasyMP™. umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie obrazu przez cztery projektory jednocześnie. Projektor EB-Z8050W jest zgodny z szeroką gamą protokołów bezpieczeństwa, co pozwala bezpiecznie przesyłać ważne dane przez sieć bezprzewodową.

Seria EB-Z800. jest również energooszczędna - pobór mocy w trybie gotowości wynosi zaledwie 1 W. Obudowa projektora nie jest pokryta farbą, obiektyw nie zawiera ołowiu, a w urządzeniu nie zastosowano halogenowych tworzyw ogniotrwałych. Co więcej, opakowanie produktów jest wykonane z materiałów nadających się do recyklingu.

Projektor EB-Z8000WU będzie dostępny od września 2009 roku, a EB-Z8050W wejdzie do sprzedaży w styczniu 2010 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)