Epson Moverio BT-200 - okulary z rozszerzoną rzeczywistością

Epson Moverio BT‑200 - okulary z rozszerzoną rzeczywistością

Epson Moverio BT-200 - okulary z rozszerzoną rzeczywistością
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.01.2014 12:38, aktualizacja: 27.01.2014 14:10

Moverio BT-200 to druga generacja modelu BT-100 - okularów stworzonych przez producenta kojarzonego raczej z drukarkami, niż gadżetami. Najważniejszą cechą nowego modelu Moverio BT-200 jest operowanie w tzw. rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality).

Urządzenie łączy świat realny z wirtualnym, pozwalając na pełną interakcję w czasie rzeczywistym i umożliwia swobodę ruchów w 3D. Jedną z aplikacji, która wejdzie na rynek razem z Moverio BT-20. i ma za zadanie zaprezentować możliwości okularów jest Wikitude Planet, które pozwoli na eksplorację kosmosu bez ruszania się z domowego fotela.

By w komfortowy sposób poruszać się w rozszerzonej rzeczywistość oraz dowolnie nią manipulować okulary zostały wyposażone w szereg funkcji, które to umożliwią. Zalicza się do nich kamera umieszczona z przodu urządzenia, żyroskop, system GPS, kompas oraz akcelerometr. Obraz, który użytkownik ogląda na soczewkach, rzucany jest przez miniaturowe wyświetlacze umieszczone w urządzeniu. Mimo małych rozmiarów zapewniają rozdzielczość qHD (960x54. pikseli) a patrząc na ekran w ten sposób odnosimy wrażenie, że ma 320 cali. Ulubiony film obejrzymy w 2D oraz, co ciekawe w 3D. Obsługę dźwięku zapewnia zintegrowany z obrazem system dźwiękowy Dolby Digital Plus. EPSON zdecydował się na sterowanie urządzeniem znane chociażby ze smartphonów - wielodotykowy touchpad.

Płynne działanie okularów zapewnia procesor 1,2 GHz oraz 1 GB RAM. W przypadku systemu operacyjnego, EPSON postawił na sprawdzonego Androida 4.0.4 (Ice Cream Sandwich). Z internetem połączymy się za pomocą Wi-Fi, a do komunikacji posłuży Bluetooth 3.0. DLNA oraz Miracast. Wewnętrzna pamięć 8 GB pozwoli na komfortowe ściąganie materiałów z internetu (dla bardziej wymagających dostępna będzie opcja rozbudowy do 32 GB, dzięki karcie SD).

Dostępność: maj 2014
Cena: ok. 300. zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)