"Elon przestań tweetować!". Posiadacze kryptowalut mają dość jego wybryków

Elon Musk notorycznie wpływa na kurs kryptowalut
Elon Musk notorycznie wpływa na kurs kryptowalut
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando

27.05.2021 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tweety Elona Muska na temat kryptowalut wielokrotnie odbijały się na ich wartości. Chociaż przez pierwsze miesiące 2021 roku powodowały znaczny wzrost kursów, to ostatnie żarty i stwierdzenia na temat Bitcoina i Dogecoina okazały się stratą milionów dolarów dla wielu inwestorów. Ci mają już dość i nawołują, aby Elon przestał.

Historia Elona Muska i tweetów na temat kryptowalut zaczęła się wiele lat temu. Na początku tego roku miliarder wyraźnie zainteresował się Dogecoinem i Bitcoinem, co przekładało się na wiele chwalebnych wpisów na Twitterze. Tzw. "memiczna kryptowaluta" zdobyła szczególne miejce w jego sercu.

Wielokrotnie wrzucał memy na temat Dogecoin czy też po prostu polecał inwestycje w kryptowaluty. Raz nawet zapowiedział, że zwróci pieniądze osobom, które zainwestują i stracą na DOGE. Oczywiście taka informacja nie miała żadnego pokrycia, bo był to zwykły humorystyczny wpis na Twitterze. Jednak wiele osób wzięło to na poważnie.

"Ludzie, którzy ślepo podążali za Muskiem, stracili dużo pieniędzy. Mogli się finansowo wypalić i nigdy nie wrócą do wcześniejszego poziomu" - powiedział Alex Mashinsky, dyrektor generalny i założyciel Celsius w rozmowie z CNN. "Społeczność kryptowalut musi być bardziej odpowiedzialna w wyjaśnianiu tych aktywów i ryzyka" - dodał Mashinsky. 

"Eksperci powtarzali, że już nigdy nie zobaczymy spadku rynku bitcoinów z powodu zainteresowania instytucji, Square i PayPal, itp. Kiedy słyszysz takie zapowiedzi, lepiej się zastanowić" - zauważa CEO Celsius. 

Środowisko entuzjastów kryptowalut zauważa, że Elon Musk być może nie powinien już pisać tweetów na ich temat. Każda z jego wiadomości powoduje wahania na rynku, co utrudnia rzeczywiste określenie wartości Bitcoina czy innych walut. Dodatkowo może uprzykrzyć życie wielu użytkownikom, którzy zainwestowali miliony dolarów w kryptowaluty.

W ciągu ostatnich tygodni notowania Bitcoina spadły nawet o 40 proc. Nie jest to żadną tajemnicą, że niektórzy inwestorzy poświęcali całe swoje majątki, aby zakupić kryptowaluty. Takie spadki mogą dla nich oznaczać nawet milionowe straty.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)