Elon Musk zdradził, gdzie zbuduje europejską fabrykę Tesli. Zaskoczył wszystkich

Elon Musk zdradził, gdzie zbuduje europejską fabrykę Tesli. Zaskoczył wszystkich

Elon Musk zdradził, gdzie zbuduje europejską fabrykę Tesli. Zaskoczył wszystkich
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
13.11.2019 14:04

Elon Musk ogłosił, gdzie wybuduje pierwszą w Europie fabrykę Tesli. Gigafactory 4 zostanie wzniesiona w Niemczech. Choć wybór naszego zachodniego sąsiada nie jest niespodzianką, to miasto, w którym powstanie fabryka nie zaliczało się do grona faworytów.

Elon Musk, popularny i charyzmatyczny przedsiębiorca, konsekwentnie dba o to, aby wokół jego działalności ani na chwilę nie przestawało być głośno. Jego najnowsza decyzja, co już stało się pewnego rodzaju tradycją, zaskoczyła opinię publiczną. Tym razem chodzi o pierwszą europejską fabrykę Tesli, a konkretniej o miejsce, w którym powstanie.

Musk pojawił się na ceremonii Das Goldene Lenkrad (Złota Kierownica), gdzie odebrał nagrodę za Teslę Model 3, która zwyciężyła w kategorii samochodów klasy średniej i wyższej. Podczas podziękowań przedsiębiorca nieoczekiwanie postanowił zdradzić miejsce, w którym powstanie Gigafactory 4.

Obraz
© Youtube.com

Pierwsza europejska fabryka Tesli w Europie powstanie w okolicach Berlina. Jak informuje dziennik "Tagesspiegel", zakład zostanie wybudowany w miejscowości Gruenheide, na południowy wschód od stolicy Niemiec. Nieopodal niedziałającego jeszcze lotniska BER zostanie stworzone również centrum projektowania i rozwoju.

Decyzja o położeniu Gigafactory 4 była dla wielu zaskoczeniem. Do tej pory to Hamburg i Dolna Saksonia były wymieniane jako rejony, w których może powstać fabryka samochodów elektrycznych.

- To kamień milowy na drodze do poszerzania naszych kompetencji w dziedzinie budowy baterii i elektromobilności. To także dowód na to, że Niemcy są atrakcyjnym miejscem dla przemysłu motoryzacyjnego - komentuje decyzję Muska minister gospodarki i energii Niemiec, Peter Altmaier.

Poniższe zdjęcie przedstawia Gigafacory 1 w stanie Nevada, gdzie Tesla wspólnie z japońską grupą Panasonic buduje akumulatory litowo-jonowe.

Obraz
© Shutterstock.com

W zakładzie w Niemczech mają być produkowane baterie, układy napędowe i samochody, począwszy od Tesli Model Y. Początek produkcji planowany jest na koniec 2021 roku. Według "Tagesspiegel" zatrudnienie w fabryce znajdzie blisko 10 tysięcy osób. Na niemieckiej stronie Tesli można już znaleźć ogłoszenia o pracę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)