Elon Musk zadarł z Escobarem. Brat narkotykowego bossa zamierza go pozwać

Elon Musk zadarł z Escobarem. Brat narkotykowego bossa zamierza go pozwać

Elon Musk zadarł z Escobarem. Brat narkotykowego bossa zamierza go pozwać
Źródło zdjęć: © Youtube.com
18.10.2019 09:12, aktualizacja: 18.10.2019 10:01

Roberto De Jesus Escobar Gaviria, brat słynnego narkotykowego bossa Pablo Escobara i były księgowy kartelu z Medellín, zamierza pozwać Boring Company. Kolumbijczyk twierdzi, że firma Elona Muska ukradła mu pomysł na produkcję i sprzedaż miotaczy ognia.

Brat słynnego narkotykowego bossa, Roberto, ma już na swoim koncie cenną wygraną w sądzie. Założona przez niego firma Escobar Inc. pozwała właściciela strony pabloescobar.com o prawa do niej. Jej były właściciel domagał się za jej sprzedaż 3 milionów dolarów, jednak amerykański wymiar sprawiedliwości postanowił przekazać serwis bratu Pabla Escobara.

Za pośrednictwem portalu, Escobar Inc. chce w 2020 roku rozpocząć sprzedać m.in. miotaczy ognia. Za jedną sztukę klienci zapłacą około 250 dolarów. W sprzedaży pojawią się także inne, z pewnością równie ciekawe produkty, sygnowane nazwiskiem najsłynniejszego narkotykowego bossa w historii.

W wywiadzie dla serwisu The Next Web prezes Escobar Inc., Olof Gustaffson zdradził, że Pablo Escobar wydawał setki milionów dolarów w celu zabezpieczenia swojego wizerunku. Po jego śmierci, ta odpowiedzialność spadła na spadkobierców. Firma w 2016 roku domagała się zapłaty 1,1 miliarda dolarów przez Netflixa w związku z wykorzystaniem wizerunku bossa w hitowym serialu “Narcos”.

Firma Escobar Inc. chce pozwać Boring Company. Elon Musk odpowiada

Escobar Inc. zamierza pozwać firmę Elona Muska, ponieważ jak twierdzą przedstawiciele rodzinnego biznesu, ukradła pomysł na sprzedaż miotaczy ognia.

Na odpowiedź charyzmatycznego szefa Boring Company nie trzeba było długo czekać. Jak zauważył Elon Musk, jego firma sprzedaje produkt o nazwie "Not a Flamethrower” ("To Nie Jest Miotacz Ognia”).

Obraz
© Youtube.com

W 2018 roku Boring Company dla żartu wystawiła na sprzedaż 20 tysięcy tego typu urządzeń, które rozeszły się jak świeże bułeczki.

Zdaniem Roberto Escobara, tuż przed tym jak Elon Musk ujawnił swój pomysł, jeden z inżynierów Boring Company odwiedził rodzinną posiadłość Escobara, w której pokazano mu działający miotacz ognia. Na razie nie wiadomo, ile w tym prawdy, pewne jest jednak, że przedsiębiorcę czeka ciężkie starcie - na szczęście bez użycia miotaczy ognia.

Elon Musk wkrótce upadnie, przygotowujemy przeciwko niemu wielką sprawę. Będzie żałował, że nam nie zapłacił, tak jak wszyscy inni tego żałowali - poinformował Daniel Reitberg, dyrektor operacyjny Escobar Inc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)