Elon Musk z zaskakująca deklaracją. Utarł nosa konkurencji

Elon Musk z zaskakująca deklaracją. Utarł nosa konkurencji

Elon Musk z zaskakująca deklaracją. Utarł nosa konkurencji
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando
14.02.2018 11:12

Ostatnie sukcesy SpaceX tak bardzo podbudowały pewność siebie Elona Muska, że ten odważył się rzucić rękawicę konkurencji. Jak zawsze, zrobił to w swoim stylu - wpisem na Twitterze. Ciekawe, co na to firma United Launch Alliance.

Elon Musk chyba uwielbia Twittera. Gdy tylko ma coś interesującego do przekazania, to wysyła nam tweeta. W ten sposób dowiedzieliśmy się np. o planowanym locie Tesli w kosmos czy o tym, co stało się z trzecim dopalaczem Falcona Heavy.

Nowy wpis Muska uderza w konkurencję, United Launch Alliance. I odnosi się do ich nowej rakiety, Vulcan. Elon nie wierzy, że ten projekt otrzyma odpowiednie certyfikaty w deklarowanym przez nich czasie. Tym samym złożył deklarację: "Zjem swoją czapkę z dodatkiem musztardy, jeśli lot tej rakiety nastąpi przed 2023 rokiem". Oczywiście chodzi o czapkę The Boring Company, którą sprzedawała firma Elona Muska.

Obraz
© The Boring Company

Rakieta Delta IV Heavy miała być odpowiedzią firmy United Launch Alliance na Falcona Heavy. Z taką różnicą, że koszt wysłania ładunku wyniesie co najmniej 400 mln dolarów, a w przypadku maszyny od SpaceX to zaledwie 150 mln dolarów. To może się zmienić po wprowadzeniu Vulcana do użytku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)