Elon Musk z kolejnym sukcesem. Lot załogowy na Marsa coraz bliżej

Elon Musk z kolejnym sukcesem. Lot załogowy na Marsa coraz bliżej04.09.2020 07:43
EPA/ALEXANDER BECHER 
Dostawca: PAP/EPA.
EPA/ALEXANDER BECHER Dostawca: PAP/EPA.
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | PAP/EPA/ALEXANDER BECHER, ALEXANDER BECHER

Elon Musk przetestował szósty już prototyp statku kosmicznego Starship. Tym razem udało się go wznieść na wysokość aż 150 metrów podczas próby w Boca Chica w Teksasie.

To drugi eksperymentalny lot statku kosmicznego Starship. Poprzedni, również zakończony sukcesem odbył się w nocy z 4 na 5 sierpnia.

Elon Musk ma dobrą passę

Podobnie jak i poprzednim razem test Starship był niezwykle widowiskowy. Gigantyczna konstrukcja ze stali nierdzewnej uniosła się w górę, pozostawiając po sobie smugę dymu, po czym bezpiecznie powróciła na ziemię.

"To wygląda jednocześnie diabelsko fajnie i cholernie absurdalnie" – napisał na Twitterze Eric Berger – reporter sekcji kosmicznej Ars Technica.

Pomimo tego, że Starship bez problemu powrócił na ziemię po przeprowadzonym teście, obserwujący zauważyli, że statek kosmiczny wydawał się nieco przekrzywiony. Najprawdopodobniej ucierpiała jego podstawa.

Statek kosmiczny przechodzi liczne próby, aby być w pełni gotowym na planowane loty załogowe na Marsa. Pierwsze z nich mogą być realizowane już w latach 30. XXI wieku.

Elon Musk w ostatnim czasie nie próżnuje. Stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie i cały czas doskonali swoje pomysły. Tesla, SpaceX, Neuralink i Boring Company intensywnie się rozwijają. Miliarder kilka dni temu prezentował postępy w pracach nad interfejsem komputer-mózg, odbył również podróż do Niemiec, gdzie odwiedził fabrykę Tesli pod Berlinem i spotkał się z kanclerz Angelą Merkel, aby porozmawiać o szczepionce na COVID-19.

NASA: Pierwsze takie zdjęcia księżyca Jowisza. Europa na niezwykle szczegółowym zbliżeniu

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)