Trwa ładowanie...
d3knk7q

Bill Gates powiedział, że szczepionka na COVID-19 może zabić blisko milion osób? To bzdura

W sieci pojawił się artykuł, zgodnie z którym w trakcie jednego z wywiadów Bill Gates przyznał, że szczepionka na koronawirusa może zabić prawie milion osób. To nieprawda. Założyciel Microsoftu nic o tym nie wspominał. Skupiał się natomiast na bezpieczeństwie szczepionek i ewentualnych skutkach ubocznych ich podawania, a podane liczby miały zilustrować coś zupełnie innego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bill Gates jest ofiarą licznych teorii spiskowych.
Bill Gates jest ofiarą licznych teorii spiskowych. (Getty Images)
d3knk7q

Bill Gates jest jedną z osób, które podejmują liczne wysiłki na rzecz stworzenia skutecznej szczepionki na COVID-19. Przeznaczył na ten cel ponad 300 mln dolarów. Jego zaangażowanie w walkę z koronawirusem sprawiło, że stał się obiektem ataków przeciwników szczepionek oraz grup tworzących teorie spiskowe na temat obecnej pandemii.

Nieprawdziwe informacje

Doszło nawet do tego, że w licznych artykułach zaczęto powoływać się na słowa, których Bill Gates nigdy nie powiedział. Przykładem jest twierdzenie o szczepionce na COVID-19, która może zabić blisko milion osób i być mniej skuteczna u starszych osób.

d3knk7q

Założyciel Microsoft miał tak powiedzieć w trakcie wywiadu udzielanego CNBC. Dostępne nagranie dowodzi jednak, że to nieprawda. Bill Gates o niczym takim nie wspominał. Mówił natomiast o bezpieczeństwie szczepionek i ich potencjalnych skutkach ubocznych. Podał też hipotetyczną liczbę, która miała zilustrować, ile osób może być zagrożonych tymi negatywnymi efektami podania leku.

Bill Gates i szczepionka na COVID-19

Założyciel Microsoftu faktycznie wspominał o skuteczności stosowania szczepionek u osób starszych, ale wypowiadał się w ogólny sposób, podkreślając, że to zawsze jest wyzwaniem. Nawet w przypadku grypy.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji o Billu Gatesie. Do sieci trafiły nawet zmanipulowane zdjęcia jego fundacji, czy komunikaty na temat koronawirusa i szczepionki Gatesa.

d3knk7q

Podziel się opinią

Share
d3knk7q
d3knk7q
Więcej tematów