Elon Musk vs. Bill Gates. Kolejne starcie dwóch najbogatszych ludzi świata

Elon Musk vs. Bill Gates. Kolejne starcie dwóch najbogatszych ludzi świata

Elon Musk vs. Bill Gates. Kolejne starcie dwóch najbogatszych ludzi świata
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
15.09.2020 09:03, aktualizacja: 01.03.2022 13:53

Elon Musk nie kryje oburzenia postem zamieszczonym na blogu Billa Gatesa. Dyrektorowi generalnemu Tesli i SpaceX nie spodobała się wpis krytykujący elektryczne półciężarówki.

Elon Musk i Bill Gates mają odmienne zdanie na temat elektrycznych półciężarówek. Gates w jednym z ostatnich wpisów na swoim blogów napisał, że "problem polega na tym, że baterie są duże i ciężkie. Im większy ciężar próbujesz przenieść, tym więcej baterii potrzebujesz do zasilania pojazdu".

Elon Musk kontra Bill Gates

Według Billa Gatesa nawet ogromny postęp w technologii tworzenia akumulatorów dla pojazdów elektrycznych nie sprawi, że będzie to praktyczne rozwiązanie dla ciężarówek, statków towarowych oraz samolotów pasażerskich.

"Energia elektryczna działa, gdy trzeba pokonywać krótkie odległości, ale potrzebujemy innego rozwiązania dla ciężkich, długodystansowych pojazdów” - podsumował Gates.

Elon Musk ma odmienne zdanie na tym temat, o czym poinformował na Twitterze. Tesla w przyszłości planuje zelektryzowanie rynku samochodów ciężarowych, które będą wykorzystywane w długodystansowym transporcie. Już w 2017 roku firma zaprezentowała pojazd Semi, będący częścią tej rewolucji.

Oliwy do ognia dodał fakt, że Bill Gates pominął Teslę na liście producentów samochodów, którzy jego zdaniem tworzą całkowicie elektryczne pickupy. Wyszczególnione zostały natomiast dwaj konkurenci Muska - Rivian i Bollinger. Dodatkowo założyciel Microsftu już wcześniej wybrał Porsche Taycan zamiast Tesli, co nie pozostało bez komentarza Muska.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)