Elon Musk: Tesla Cybertruck zostanie wykorzystana jako samochód policyjny

Elon Musk: Tesla Cybertruck zostanie wykorzystana jako samochód policyjny

Elon Musk: Tesla Cybertruck zostanie wykorzystana jako samochód policyjny
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.12.2019 11:21

Tesla Cybertruck to samochód, który zdecydowanie ściąga na siebie sporo uwagi. Jednak wyróżnia go nie tylko wygląd, co doceniła policja w Dubaju. Nowe pancerne ciężarówki mają trafić do tamtejszych służb, gdy tylko wyjdą z fabryk Tesli.

Tesla Cybertrack został zapowiedziany w zeszłym miesiącu i od razu skupił na sobie uwagę. Nie obyło się również bez memów i żartów na temat najnowszej propozycji elektrycznej ciężarówki. Niewątpliwie Elon Musk zadbał o to, by nowy pickup robił wrażenie nie tylko pod kątem niecodziennego, futurystycznego wyglądu, ale również funkcjonalności.

Doceniła to policja Dubaju, która zapowiedziała, że od 2020 roku Cybertruck trafi do ich floty pojazdów. Jest to jednak mało prawdopodobne, ponieważ Elon Musk przyznał, że pickupy będą gotowe dopiero pod koniec 2021 roku. Pewne jest jednak to, że między 2020 a 2021 Dubaj wzbogaci się o futurystycznie wyglądające auta:

Główny naczelny dywizji Abdullah Khalifa Al Marri przyznał, że decyzja wyboru Cybertrucka, jako auta policyjnego znacząco poprawi bezpieczeństwo, zwłaszcza w rejonach typowo turystycznych. Pojazd jest wytrzymały, szybki i otrzymał kuloodporne szyby.

Nie jest to jednak pierwsze innowacyjne rozwiązanie, po które sięga policja z Dubaju. W 2017 roku został wprowadzony na ulice robot patrolujący i chociaż nie zawsze działa poprawnie, to wpłynął na poprawę poczucia bezpieczeństwa. W planach jest też wykorzystanie latających motocykli, które ułatwią pracę policji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)