Elon Musk szacuje koszt budowy miasta na Marsie. Taką kwotę ciężko sobie wyobrazić

Elon Musk szacuje koszt budowy miasta na Marsie. Taką kwotę ciężko sobie wyobrazić14.08.2019 14:34
Elon Musk szacuje koszt budowy miasta na Marsie. Taką kwotę ciężko sobie wyobrazić
Źródło zdjęć: © East News | AFP/Peter Parks

Nie ma wątpliwości, że budowa miasta na obcej planecie, np. Marsie będzie kosztowna. Elon Musk oszacował ile takie przedsięwzięcie może kosztować. Nawet trzykrotnie więcej niż dochód podatkowy USA - trzeba przyznać, że trudno sobie wyobrazić takie pieniądze.

Elon Musk, że koszt budowy miasta na Marsie może wynieść od 100 miliardów do 100 bilionów dolarów. Aby spojrzeć na ten zakres z innej perspektywy, marsjańskie miasto może kosztować od 10% budżetu wojskowego Stanów Zjednoczonych na rok 2019 do trzykrotności dochodów podatkowych USA w 2018 roku.

Musk swoje szacunki obliczył na podstawie przybliżonego kosztu wysłania minimalnego ładunku na Marsa. Założył że będzie to ok. 100 tys. dolarów za tonę, ale może sięgnąć nawet 140 tys. dolarów. Ponadto, według tego co mówi Elon Musk, takie miasto będzie potrzebowało ok. miliona osób, które będzie je obsługiwać i w nim pracować. Dyrektor SpaceX zakłada, że będzie to koszt ok. 100 mld dolarów.

Zobacz też: NASA pokazała nowe zdjęcie z Marsa

W serii twittów, które pojawiły się w późniejszej dyskusji Musk stwierdził, że zamierza także obniżyć ogólną cenę biletu na Marsa. Zależy mu na tym, by jak najwięcej osób mogło zgłosić się do programu. Przypominamy, że prezes SpaceX już w 2050 roku chce rozpocząć kolonizację Marsa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)