Elon Musk przewiduje datę lądowania na Marsie. Jest precyzyjny

Elon Musk przewiduje datę lądowania na Marsie. Jest precyzyjny

Elon Musk
Elon Musk
Źródło zdjęć: © Getty Images | Liesa Johannssen-Koppitz, Bloomberg
17.03.2022 09:23, aktualizacja: 17.03.2022 10:39

Elon Musk ciągle marzy o lądowaniu na Marsie. Miliarder podał na Twitterze nawet przewidywaną datę, kiedy do tego dojdzie.

Elon Musk, zakładając SpaceX, obrał sobie kilka celów. Przede wszystkim chciał opracować rakietę, która nie będzie ulegać zniszczeniu podczas procesu lotu, dzięki czemu będzie mogła być wykorzystywana wielokrotnie. Kolejnym punktem milowym w rozwoju SpaceX może okazać się misja załogowa z lądowaniem na Marsa.

Konto twitterowe Space_Hub opublikowało wpis, w którym przypominano o lądowaniu na Księżycu w 1969 roku. Jednocześnie zapytano o przewidywaną datę lądowania na Marsie. Wśród ponad 1000 komentarzy znalazł się jeden, znacznie popularniejszy od samego wpisu, jego autorem jest Elon Musk.

"2029" - Elon dość precyzyjnie określił przewidywaną datę, kiedy człowiek pierwszy raz postawi stopę na Marsie. Trzeba jednak zauważyć, że jeszcze jakiś czas temu typował wcześniejszą datę.

Serwis Digital Trends przypomina, że w 2016 Elon Musk twierdził, że załogowa misja SpaceX na Marsa może się odbyć "w ciągu dziesięciu lat, a może nawet wcześniej". Jak widać wraz z biegiem czasu wizja ludzi na "czerwonej planecie" nieco się oddaliła. Można to jednak zrozumieć - ostatnie lata odcisnęły spore piętno na funkcjonowaniu świata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)