Elon Musk podzielił się swoimi przypuszczeniami. Miliarder mówi o terminie lądowania na Marsie

Elon Musk mówi o lądowaniu na Marsie
Elon Musk mówi o lądowaniu na Marsie
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska

30.12.2021 13:47, aktual.: 24.02.2022 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk w rozmowie z Lexem Fridmanem poinformował o swoich przypuszczeniach na temat lądowania na Marsie. Zdaniem miliardera w optymistycznym wariancie pierwsi ludzie dotrą na Czerwoną Planetę już za pięć lat, a w najgorszym stanie się to za 10 lat.

W trwającym ponad dwie godziny podcaście Elon Musk rozmawiał z Lexem Fridmanem na temat podoboju Marsa, SpaceX, Tesli czy sztucznej inteligencji. Podczas rozmowy miliarder przyznał, że największą przeszkodą, jaką SpaceX musi pokonać, aby dotrzeć na Czerwoną Planetę, jest konstrukcja odpowiedniego statku kosmicznego.

- Statek kosmiczny to najbardziej złożona i zaawansowana rakieta, jaka kiedykolwiek powstała – podkreślił Musk. - Podstawową optymalizacją statku kosmicznego jest minimalizacja kosztu [red. dostarczenia] tony na orbitę i ostatecznie kosztu tony na powierzchnię Marsa - dodał.

Elon Musk i jego kosmiczna firma SpaceX od dawna prowadzą prace związane z budową rakiety nośnej wraz ze statkiem kosmicznym – Starship. Firma zakłada, że będzie to system wielokrotnego użytku, który pomoże ludziom szybko pokonywać duże odległości i dotrzeć na Marsa – w optymistycznym scenariuszu za pięć lat, w najgorszym za 10 lat. Na razie Starship pozostaje niesprawdzoną technologią. Jego pierwsze loty orbitalne zaplanowano na 2022 rok.

Podcast z udziałem Elona Muska można obejrzeć poniżej:

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)