Elon Musk padł ofiarą oszustwa "Bitcoin Profit". Fałszywa rekomendacja szefa SpaceX

Elon Musk padł ofiarą oszustwa "Bitcoin Profit". Fałszywa rekomendacja szefa SpaceX

Elon Musk padł ofiarą oszustwa "Bitcoin Profit". Fałszywa rekomendacja szefa SpaceX
Źródło zdjęć: © East News | AP Photo/John Raoux
23.09.2019 16:00, aktualizacja: 24.09.2019 07:17

Elon Musk, Richard Branson oraz Bill Gates padli ofiarami oszustwa "Bitcoin Profit". Strona internetowa służąca do zwabienia potencjalnych klientów wykorzystała nieprawdziwe rekomendacje przedsiębiorców.

Nielegalne wykorzystywanie wizerunku celebrytów do promowania oszukańczych programów służących do rzekomego zarabiania wielkich pieniędzy to plaga sektora kryptowalut. Niedawno ofiarą takiego oszustwa padł Robert Lewandowski, który w sfabrykowanym wywiadzie z Kubą Wojewódzkim zdradził sposób na zarabianie ogromnych pieniędzy. Z podobnymi problemami borykają się gwiazdy oraz przedsiębiorcy za oceanem.

Ofiarami kryptowalutowego scamu padli przedsiębiorcy: Elon Musk, Richard Branson oraz Bill Gates. Wykorzystanie ich wizerunku, rzekome wsparcie i fałszywe wypowiedzi przyczyniły się do promocji piramidy finansowej "Bitcoin Profit".

Każda z gwiazd posiadała na stronie swój profil ze zdjęciem, jak również bilans rzekomych inwestycji w Bitcoin i powiązane zwroty. Oszuści twierdzili, że że kupując BTC o wartości 10 394 USD, uzyskano zwrot w wysokości 421,226 USD - czyli 4,110%.

Ofiarą podobnego oszustwa padła też aktorka Kate Winslet.

"Obecnie moim głównym źródłem pieniędzy jest nowy program do automatycznego handlu na kryptowalutach zwany Bitcoin Code. Nigdy w życiu nie spotkałam się z lepszą możliwością szybkiego zbudowania małej fortuny.” - cytat pochodzi ze sfabrykowanego wywiadu, rzekomo przeprowadzonego z gwiazdą przez serwis BBC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)