Elon Musk nielegalnie otwiera fabrykę. Miliarder jest "gotowy na areszt"

Elon Musk nielegalnie otwiera fabrykę. Miliarder jest "gotowy na areszt"

Elon Musk nielegalnie otwiera fabrykę. Miliarder jest "gotowy na areszt"
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando
12.05.2020 13:08, aktualizacja: 12.05.2020 13:57

Elon Musk od dłuższego czasu krytykował władze Stanów Zjednoczonych za narodową kwarantannę. Miliarder uważa, że nie ma powodów, aby stosować rygorystyczne zakazy. Wbrew prawu uruchomił z powrotem jedną z fabryk Tesli.

Kalifornijska fabryka produkująca samochody marki Tesla wznowiła produkcję w poniedziałek 11 maja. Elon Musk sprzeciwił się zakazom ustalonym przez władze stanu, wedle których tego typu obiekty mają pozostać zamknięte z powodu obaw związanych z epidemią. Utrzymanie pracy fabryk jest według miliardera ważniejsze.

Elon Musk: jeśli ktoś ma zostać aresztowany, będę to ja

Już kilka dni temu Musk wykrzykiwał w wywiadach oraz na Twitterze hasła typu: "wypuśćcie naród" czy "oddajcie ludziom wolność". Takie słowa ze strony człowieka posiadającego sporą wiedzę i świadomość zagrożeń, z jakimi ludzkość może się spotkać, zaskoczyły wielu ludzi na całym świecie.

Elon Musk o otwarciu fabryki mówił między innymi na Twitterze. W jednym z wpisów stwierdził wręcz, że jest gotowy na areszt. W świetle ustalonych przepisów istnieje taka możliwość. Jednak założyciel Tesli twierdzi, że prawo wprowadzane przez stan jest bardziej restrykcyjne, i jest niezgodne z przepisami ogólnokrajowymi.

Elon Musk ma dość kwarantanny od kilku tygodni

Już w kwietniu Elon Musk nawoływał do mniej rygorystycznego podejścia do epidemii koronawirusa. W środę 29.04.2020 r. założyciel Tesli opublikował wpis na Twitterze mówiący "uwolnić Amerykę, natychmiast". Musk sądzi, że ludziom po prostu odebrano wolność.

W Stanach Zjednoczonych codziennie przybywa po kilkanaście tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem z Wuhan. Łącznie stwierdzono 1,3 miliona przypadków zakażenia w USA, a z powodu COVID-19 zmarło tam blisko 82 tysiące ludzi. Mimo to, Elon Musk zdecydował się otworzyć fabrykę Tesli na nowo. Miliarder zignorował prawo i niewykluczone, że poniesie poważne konsekwencje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)