Elon Musk nazwał go pedofilem. Szef Tesli i SpaceX nie musi płacić odszkodowania

Elon Musk nazwał go pedofilem. Szef Tesli i SpaceX nie musi płacić odszkodowania

Elon Musk nazwał go pedofilem. Szef Tesli i SpaceX nie musi płacić odszkodowania
Źródło zdjęć: © flickr.com
Adam Bednarek
07.12.2019 17:18

Elon Musk "odzyskał wiarę w ludzkość" po tym, gdy sąd uznał, że nie musi zapłacić prawie 200 mln dol. odszkodowania. Sąd stanął po stronie założyciela Tesli i SpaceX.

Sąd w Los Angeles uznał, że Elon Musk nie musi wypłacać odszkodowania za nazwanie nurka "pedofilem". Według ławy przysięgłych taka obelga nie wyrządziła 64-letniemu nurkowi rzeczywistej szkody. Wyrok był jednomyślny.

Początek sprawy sięga 23 czerwca 2018 roku, kiedy Vernon Unsworth biorący udział w akcji ratunkowej w Tajlandii wyśmiał pomoc, jaką zaoferował Elon Musk. Nurek twierdził, że zachowanie miliardera jest tylko na pokaz. W odpowiedzi na co Elon Musk nazwał Unswortha pedofilem ("pedo guy").

Musk następnie przeprosił, nazywając siebie pie.....nym idiotą, jednak sprawa i tak trafiła do sądu. Brytyjczyk domagał się 190 mln dol. odszkodowania. Adwokat Muska przyjął nietypową linię obrony, twierdząc, że nazwanie kogoś pedofilem jest normalne podczas kłótni Potwierdza to stanowisko, jakie przyjął Elon Musk już wcześniej. Twierdził, że w RPA, z którego pochodzi, nazwanie kogoś pedofilem to obelga, która często pada w kłótni i nie miał on na myśli, że Unsworth ma kontakty seksualne z dziećmi.

Elon Musk po decyzji sądu przyznał, że "odzyskał wiarę w ludzkość". Z kolei Vernon Unsworth stwierdził, że akceptuje decyzję ławy przysięgłych i nie zamierza składać apelacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)